sobota, 09 listopad 2019 09:07

Pozorování Saturnu v přírodovědném kroužku

Ve čtvrtek odpoledne jsme s kroužkem vydali do Jičína do Centra přírodních věd. Objednali jsme si jasnou oblohu, a tak jsme mohli pozorovat Měsíc, Saturn a jeho prstence a Jupiter s jeho 4 měsíci. Pozorování bylo doplněno o zajímavý astronomický výklad, všichni jsme měli radost, že tentokrát nám počasí opravdu přálo. Večer jsme si povídali o tom, že "šaty dělají člověka", zamysleli se nad ekologickým filmem Krev v mobilu a zakončili tak náš Ekoden na Karlovce, který byl plný zážitků již od rána. Ranní společné zpívání na školním dvoře, připomenutí si Mezinárodního dne Ekoškol a plnění úkolů z Ekovýzvy nás po celý den zaměstnávalo a je nutno říct, že nás to i moc bavilo. Však se přijďte podívat na naši zeměkouli k nám do školy - před vchodem do školní jídelny. Takže někdy zase příště!

Mgr. Zuzana Sirotková