středa, 04 prosinec 2019 13:00

Vánoce letem světem

Načerpat vánoční atmosféru se žáci prvních tříd vydali na Zámek Karlova Koruna do Chlumce nad Cidlinou. Uvnitř zámku jsme navštívili jednotlivé světnice, které byly vyzdobeny dle vánočních zvyků jednotlivých států. Během chvilky jsme tak procestovali Rusko, Itálii, Ameriku a Norsko. Nezapomněli jsme ani na Vánoce v Čechách, kde nosí dárky Ježíšek, a ke štědrovečerní večeři se podává smažený kapr či řízek s bramborovým salátem. Zážitkem pro nás byl rozhovor s moderátorkou Českého rozhlasu, která nás zastihla při putování Ruskem. Ježíškovi jsme do pošty vhodily dopisy a už teď se těšíme, co pěkného nám pod stromeček nadělí.

Mgr. Tomková Kebortová Martina, Mgr. Tobolková Irena