pátek, 21 únor 2020 14:03

Kdo se bojí filharmonie

Ve čtvrtek 20. února jsme se vydaly za nevšedními zážitky do Prahy. Nejdříve jsme navštívily hudební program v Rudolfinu, kterým provázela známá herečka Martha Issová v režii Alice Nellis. Hodinové setkání s vážnou hudbou umocnil fakt, že jsme seděly v první řadě a několikrát se i dostaly ke slovu. V programu jsme si vyslechly ukázky známých děl - Vltava, Svita, Labutí jezero, Pohádka, Podivuhodný Mandarín aj. Martha byla vtipná, elegantní, zajímavá a její vystoupení celému představení dávalo lehkost, zábavnost a přiblížilo tak krásu vážné hudby mladším posluchačům. V odpolední části našeho výletu jsme navštivily Neviditelnou výstavu - kdo jste ještě nezažil tuto zkušenost, tak ji vřele doporučujeme! Byl to den plný krásné hudby, slavnostní atmosféry a nevšeních zážitků. A kam příště? Určitě opět za poznáním...

za 7.A a 8.C třídní učitelky Z.Sirotková a L. Syrová