Informační systém školy

baka2oom  HTTP přístup              baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V pátek 10. 11. žáci 6. A,B a 9. A,C navštívili představení Čtyřlístek v Klicperově divadle v Hradci Králové. Před očima jim tak doslova ožily známé postavičky z časopisu: Fifinka, Bobík, Pinďa a Mišpulín. Šesťáci byli nadšeni příběhem a deváťáci obdivovali použité efekty.

Zveřejněno v Exkurze a výlety

V úterý 17. října se žáci našich 5. ročníků vydali na expedici do vesmíru. Podívali se nejen na hvězdy, ale dokonce na jiné planety i do cizích galaxií, a to vše v rámci exkurze do hradeckého Planetária. Skrze taje našeho vesmíru s námi až na severní pól cestovali hned tři průvodci, kteří velice poutavě povídali o tématech, která pro děti jsou zajímavá. Program, který trval dvě a půl hodiny, tak uběhl velice rychle a žáci i vyučující si ho užili.

Zveřejněno v Exkurze a výlety

Čtvrtek 2. 11. byl pro žáky tříd 8. B a 8. C ve znamení kulturního zážitku v podobě divadelního představení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Všichni odjížděli od budovy školy s velkým očekáváním, jelikož komediální představení Figarova svatba skýtá opravdu nevšední zážitek – jak už to u inscenací režiséra Davida Drábka bývá.
Na jevišti ukázala svůj um známá herečka Pavla Tomicová jako hraběnka. Opomenout nesmíme ani úžasné výkony sluhy Figara, jeho nastávající nevěsty Zuzanky nebo záletného hraběte Almavivy. Všichni žáci se skvěle bavili, někteří se dokonce zapojili do hry a mohli se naučit plynně francouzsky. Představení bylo opravdu zábavné a vtipné a všem jej můžeme směle doporučit!

Zveřejněno v Exkurze a výlety

Ve středu 1. 11. zhlédli žáci 7. A a 9. B ve Východočeském divadle v Pardubicích divadelní představení Bílá nemoc.

Bílou nemoc napsal Karel Čapek v roce 1937 jako ostré varování před nastupujícím nacismem, ale zároveň napsal dílo, které má svoji platnost i v době dnešní. Na zemi vládne z více stran touha po válce. Zbrojařské podniky navyšují výrobu. Zemi však nezaplaví jen tato touha, ale i varovná bílá nemoc, která se nedá léčit a je prudce nakažlivá. Lék objeví praktický lékař Dr. Galén, který svojí metodou léčí jen chudé. Ostatním dá podmínku, za které je ochoten svůj lék vydat všem – aby se přičinili o konec válečných plánů a o světový mír navždy...

Zveřejněno v Exkurze a výlety

Ekoplacka

Akce školy

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

jeraby-malina

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www 

logo zdrava lahev

 logo ms mt 2 cele