Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
pondělí, 24 červen 2019 09:40

Třídní výlet 9. B

V pondělí 17. 6. jsme vyrazili vstříc posledním společným zážitkům „pod křídly Karlovky“. Autobusem do Jičína jsme se přiblížili k vytyčenému cíli. Pak nás čekal už jen kousek cesty formou příjemné sedmi kilometrové procházky. Pravda, sluníčko a objemné batohy mnohých z nás jí učinily poněkud náročnější, ale do rekreačního areálu Ostružno Sklář jsme v nějakém stavu došli všichni. Odpoledne se pak neslo už jen v duchu relaxace u vody a míčových her.
Druhý den byl jediný pevně daný program, a to výlet krásnou přírodou směrem do Prachovských skal a zpět.

I tentokrát jsme zvolili „dopravní prostředek“ v podobě vlastních nohou a vydali se na 4,5 km směrem k cíli. Protože sluníčko nás neopouštělo, byli jsme rádi, že trasa začínala lesem. Stromy nám poskytovaly příjemný stín, do nohou nás škrábaly ostružiny, na tkaničky se chytala svízel přítulná, po hlavách i za krkem nám běhali drobní obyvatelé lesa a jak jsme se vzdalovali signálu wi-fi z kempu všichni patřičně zářili štěstím a spokojeností… Malé bolístky vyléčily hranolky a podobné pochutiny v restauraci u Prachovských skal, kde jsme měli naplánovanou zastávku na oběd. Nebylo kam spěchat, proto jsme si na oběd a odpočinek vyčlenili dvě hodiny času. Protože 9. B je ale třída sportovců a milovníků přírody (nebo snad v důsledku absence wi-fi a dokonce i telefonního signálu?), vyrazili jsme do samotných Prachovských skal po odpočinku kratším. Prošli jsme skalami a rovnou pokračovali zpět ke kempu, kde jsme s 12 km v nohách strávili zbytek i druhého dne u vody a volným programem.
Třetí den nám zpestřila program zásahová jednotka policie ČR, která měla v areálu ukázku pro další ubytované – žáky školy bezpečnostně právní. Po obědě nás pak čekala už jen poslední možnost těšit se krajinou a radostí z pohybu, když jsme se opět s „plnou polní“ vypravili do Jičína na autobus, který nás odvezl zpět. Posledních 7 km si všichni užívali plnými doušky – tolik vzdechů a citově zabarvených slovních výlevů snad neobsahuje ani Máchův Máj!
Z posledního společného výletu si tak všichni odvezli poctivých 26 km v nohách, nějakou tu nezapomenutelnou vzpomínku a občas i nějaký ten puchýř, odřeninu, štípanec, spáleninu, … Výlet se nám prostě vydařil!

Ekoplacka

Akce školy

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

 tereza sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 

sablonyIIweb