Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V úterý 7. 3. 2017 jsme v Jiráskově divadle zhlédli představení Poslední trik Georgese Mélièse. Divadlo Drak Hradec Králové velice zajímavě zpracovalo události z Mélièsova života. Představení bylo plné kouzel a triků. Žáky pátého ročníku a 4. B nejvíce pobavily vtipné pantomimické scénky a kouzla. Žáci 2. stupně asi více ocenili celkovou hravost představení a části věnované počátkům kinematografie. Efektní bylo například názorné vysvětlení použití stop triku ve filmu. Divadlo bylo o to zajímavější, že bylo němé, stejně jako první filmy.
Barbora Ryglová, 8.A

Pocity z představení byly takové podivně čarovné. Legrace nechyběla, ale spíš to byla magie, kouzla a čáry. Pán, který vytvořil první filmový ateliér na světě, byl „kouzelný borec“.
Vendula Pižlová, 6.B

Zveřejněno v Společenské akce

21.ledna se v Jiráskově divadle uskutečnil tradiční společenský ples Karlovky, který naše škola pořádá ve spolupráci se SRPŠ při ZŠ Karla IV. K tanci a poslechu hrála Lyra J. Perného, o taneční překvapení se postaral taneční kroužek ZUŠ J. Maláta Nový Bydžov. Ples se povedl a všichni hosté si pochvalovali velmi příjemné prostředí Jiráskova divadla, kterým jsme pro letošní rok nahradili sál Sokolovny. Budeme se těšit zase příští rok.

Zveřejněno v Společenské akce

SRPŠ při ZŠ Karla IV. a ZŠ Karla IV. Vás srděčně zvou na tradiční Společenský ples, který se uskuteční v sobotu 21. ledna 2017 od 20:00 v Jiráskově divadle. Vstupenky v ceně 150,- Kč je možné zakoupit od 6. ledna v kanceláři školy u paní Pokorné.
K tanci a poslechu hraje LYRA J. Perného.

Všichni jste srdečně zváni!

Zveřejněno v Společenské akce

Na vědomí se dává, že dne 24. září se na dvoře Základní školy Karla IV. sešli rytíři a dvorní dámy z celého panství. Ti nejstatečnější usilovali o rytířský titul, který si zasloužili při středověkých hrách. Museli prokázat dovednosti lukostřelecké, šermířské, rukodělné, stavitelské a obratnost v jízdě na koni. Zručnost, síla a odvaha patří k dalším rytířským ctnostem, které dopomohly každému účastníku k vytouženému titulu a uznání. Pasování proběhlo rukou samotného krále a císaře Karla IV., který každého odměnil malou částí z pokladnice a portrétem s pečetí.
Na královském dvoře probíhalo vystoupení šermířské skupiny Servus Bellum a v dalších prostorách školy byly umístěny kreativní dílničky, malování na obličej, ukázky vzdělávání a putovní výstava obrazů ze života Karla IV. Ve školním klubu se konal ples princů a princezen. Pážata se mohla vyřádit na skákacím hradu. Pro žíznivé a hladovějící byla připravena středověká krčma, která nabízela kus vepřové flákoty, lahodný chmelový mok a hubolep pro caparty.

 

Nechť chvíle strávené s námi poddanými Karla IV. jsou Vám příjemné i nadále a prostory naší školy jsou Vašim srdcím vždy dokořán otevřené.“

 

Fotogalerie ZDE.

Zveřejněno v Společenské akce

Ekoplacka

Akce školy

po 23 dub, 2018
Sběr šatstva
po 30 dub, 2018
Ředitelské volno
po 07 kvě, 2018
Ředitelské volno
čt 10 kvě, 2018 15:00 -
Ekokonference
st 16 kvě, 2018 15:30 - 16:15
Školičky pro budoucí prvňáčky
so 19 kvě, 2018
Karlova jízda
čt 21 čen, 2018 07:50 -
Olympiáda I. stupně

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

jeraby-malina

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www 

logo zdrava lahev

 logo ms mt 2 cele