Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
čtvrtek, 14 srpen 2014 14:17

Pouťový jarmark a výstava „Zahrada Josefa Verfla“

Ten kdo ve čtvrtek a pátek projížděl ulicí Karla IV. , zjistil, že se na dvoře naší školy něco chystá. Sešli se tam zástupci SRPŠ a připravovali výstavu zaměřenou na zahradnictví a stará lidová řemesla. Výstava byla umístěna do prostor přízemí a prvního patra staré budovy a co se nevešlo, bylo v jídelně a v tělocvičně školy.

 

Složení vystavovatelů se trochu pozměnilo a výstava byla svojí nabídkou pestřejší. Novinkou byli letečtí modeláři, historické panenky a kočárky manželů Stuchlíkových, ukázky dravých ptáků a velice se líbilo i vtipné vystoupení novobydžovských historických šermířů s moderátorem Pavlem Musílkem. Pořadatelé nezapomněli ani na žaludky návštěvníků a jejich klobásky a maso z kýt rychle mizely, stejným poměrem i různé lahodné tekutiny. Perličkou na dortu bylo vystoupení novobydžovských Kantorů k 44. výročí jejich umělecké činnosti. Bylo vidět, že se našim folkovým muzikantům u nás líbilo, protože rádi přidali několik písní jako přídavek. Navštívily nás také delegace z družebního Brezna a rumunského Banátu. Výstavu navštívilo cca 2 200 návštěvníků, kteří si zde prohlédli umění vystavovatelů, ale i leccos odnesli, jak v podobě drobných řemeslných výrobků, tak různých květin a dřevin k výzdobě svých domů a zahrádek. Naše výstava, založená p. Josefem Verflem má již dlouho tradici a rádi bychom v ní nadále pokračovali. Děkujeme tímto výboru SRPŠ, hlavní organizátorce paní Kmínkové a městu Nový Bydžov za jejich práci a podporu.

Mgr. Ladislav Vlachý

Ekoplacka

Akce školy

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

 tereza sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 

sablonyIIweb