Informační systém školy

baka2oom  HTTP přístup              baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

A je hotovo! Hlas lidu rozhodl o tom, že maskotem školního klubu bude tučňák od Nelinky Kožíškové a Nikolky Ortové. Nicméně všichni maskoti na nás udělali takový dojem, že jsme je v klubu vystavili. Přijďte se přesvědčit sami :)

Zároveň pro vás máme nové klubové hry. Více na letáku v příloze.

Zveřejněno v Školní klub

Žáci devátého ročníku mohou využít nabídku příprav z českého jazyka k přijímacímu řízení na střední školy. V letošním roce si mohou vybrat ze dvou termínů, a to buď v pondělí od 13:30 do 14:15 pod vedením Mgr. Jany Vaníčkové, nebo ve středu od 13:45 do 14:30 s Mgr. Lucií Kubincovou. Cena za jednu vyučovací hodinu je 20 Kč. Bližší informace o zahájení přípravných kurzů u jednotlivých vyučujících.

V pátek 15.9. se čtvrťáci rozjeli do Archeoparku Všestary. Zajímalo nás období doby kamenné starší i mladší. Všichni se stali na čas lovci a sběrači. Děti si vyzkoušely hod oštěpem a vrhačem. Podívaly se do obydlí lovců - chýše. Nejtěžší bylo přeříznout kůži pazourkem. Žáci měli možnost vidět jeskynní malby a ukázky hrobů.
Z doby mladší doby kamenné – doby zemědělců si měly děti možnost vyzkoušet dřevěnými nástroji obdělávat půdu, brousit kámen, třít obilí a sekat sekerou klády. Odměnou byla dětem obilná placka pečená na ohni na kameni.
A teď už určitě čeká na všechny z vlastivědy jednička!!

Fotogalerie ZDE.

Zveřejněno v Exkurze a výlety

V minulých dnech měli naši žáci zvláštní příležitost prohlédnout si živného křečka polního (Cricetus cricetus). Vzhledem k tomu, že se jedná o silně ohrožený druh, navíc převážně aktivní za soumraku a v noci je setkání s tímto živočichem spíše vzácné. Asi největším překvapením pro většinu dětí byla velikost tohoto zvířátka. Jako domácího mazlíčka totiž dnes nalezneme v rodinách hlavně křečíka džungarského (Phodopus sungorus) nebo křečka zlatého (Mesocricetus auratus Waterhouse), kteří se bez problémů vejdou do dlaně. Naproti tomu, u nás volně žijící, křeček polní může dorůst až do velikosti 34 cm. A vážit i přes půl kilogramu. Přesto, že se nejedná o tvora aktivního ve dne, bylo obdivuhodné, jak byl vystavený jedinec pohyblivý a obratný. Nedělá mu problém lézt po stropu klece bříškem nahoru nebo ručkovat po stěnách jako horolezec.

Ekoplacka

Akce školy

po 04 zář, 2017 07:50 - 08:35
Zahájení školního roku
pá 29 zář, 2017
Ředitelské volno

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

jeraby-malina

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www 

logo zdrava lahev

 logo ms mt 2 cele