Z důvodu aktualizace programu Bakaláři není momentálně funkční elektronická žákovská knížka.

Dnes dostali všichni žáci ve škole SCIO dotazníky, které nám poslouží k vytvoření tzv. Mapy školy. Dotazníky jsou zaměřeny na tyto oblasti: cíle školy, výuka a hodnocení, materiální zázemí, spokojenost se školou atd. Rádi bychom, aby rodiče a žáci vyjádřili své upřímné mínění a popřípadě navrhli změny, které by si přáli uskutečnit. Vyplnění je anonymní, prosíme o navrácení do konce týdne.

Ladislav Vlachý

V pátek 11.1. proběhl v Jiráskově divadle šestý ročník ankety Sportovec Novobydžovska. Nejlepší sportovní akcí v kategorii Sport pro všechny byla vyhlášena Karlova jízda, kterou pořádá již 23 let naše škola. V kategorii Trenér roku získala cenu naše kolegyně Lenka Syrová, která se společně s Jozefem Golianem věnuje mažoretkovému sportu.

Atmosféru a vůni první republiky i důležité historické milníky mohli okusit návštěvníci Karlovky v sobotu 6. října 2018 na Dni otevřených dveří s podtitulem „Osmičkové století“. Během slunečného dopoledne příznivci školy zhlédli hudebně dramatická vystoupení dětí a vyzkoušeli si pouliční hry našich dědečků a babiček. Ti nejmenší našli zábavu v rukodělných dílničkách nebo si odnesli vlastní fotografii v prvorepublikovém stylu.
Uvnitř školy probíhaly prezentace projektů vytvořené žáky 2. stupně, které mapovaly nejdůležitější události našich dějin. Všichni jsme si mohli připomenout lidové tradice a zavzpomínat na své dětství strávené ve školních lavicích díky výstavě „Škola včera i dnes“. Příjemnou atmosféru podpořily dobová kavárna s lahodnými zákusky, tradiční pekařské výrobky i výborné klobásky. Program také zpestřili stylově oblečení cyklisté.
Za početnou návštěvnost a příjemné dopoledne děkují všichni účinkující a kolektiv učitelů ZŠ Karla IV.

Co jsou stromy svobody?  Stromy svobody symbolizují vznik Československé republiky a v letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. Do výsadby se zapojili starostové, žáci, členové místních spolků. Stromy byly ověšené stuhami, domy praporky, zpívala se hymna, ke kořenům se ukládaly pamětní listy. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.

My si stromy svobody a výročí založení Československa připomeneme 22.10. 2018 ve 12:00, kdy žáci naší školy slavnostně zasadí lípu v areálu za Sokolovnou.

Tímto bychom chtěli na akci pozvat veřejnost. Budeme rádi, když se této slavnostní chvíle zúčastníte s námi.

Fotogalerii ze slavnostního zahájení školního roku v prvních třídách naleznete ZDE.

pá 25 led, 2019 07:50 -
Den přírodních věd pro 6. třídy