Školní jídelna ZŠ Karla IV., Nový Bydžov hledá pomocnou kuchařku ( i nevyučenou ) na HPP.

Doba nástupu: září 2019. Bližší informace na telefonu 495 493566. Jen pro vážné zájemce.

V letošním roce byli naši žáci devátých ročníků velmi úspěšní. Pětina všech žáků devátých ročníků nastupuje na gymnázia. Do maturitních oborů je přijato 34 žáků, tedy 60 % devátých ročníků. Budeme mít studenty mj. na Gymnáziu J. K. Tyla, Gymnáziu Nový Bydžov, Hořickém gymnáziu, Pražské konzervatoři, SŠ veterinární, SPŠ stavební, SŠTŘ Nový Bydžov, SOŠ a SOU Vocelova, SPŠ potravinářské v Pardubicích a dalších školách.

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020 naleznete v příloze.

Zápis 2019 WWW 2

Zápis pro školní rok 2019/2020
se koná ve dnech

• středa 3. dubna 2019 od 14 hod do 17.00 hod
• čtvrtek 4. dubna 2019 od 14.00 do 17.00 hod

Místo: školní klub (nová budova školy, 3.patro)

K zápisu se dostaví děti, které do 31. 8. 2019 dovrší věk 6 let a dále děti, kterým byl v minulém roce udělen odklad povinné školní docházky.

Děti se dostaví k zápisu v doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce dítěte, který s sebou přinese rodný list dítěte a občanský průkaz, v případě cizinců doklad, kterým prokážou, že jsou zákonnými zástupci dítěte.
O přijetí dítěte bude zákonný zástupce informován zveřejněním seznamu přijatých dětí na vývěsce před školou (ul. Karla IV.) a na webových stránkách školy. Za tímto účelem obdrží každý zákonný zástupce registrační číslo, pod kterým bude dítě v seznamu evidováno.
Do 30 dnů od podání žádosti o přijetí rozhodne ředitel školy o přijetí nebo nepřijetí dítěte k základnímu vzdělávání.

Sběr papíru proběhne od 1. dubna do 12. dubna 2019 vždy od 7 hodin do 15 hodin.

Výtěžek ze sběru bude věnován na Přírodovědné centrum.

Prosíme, abyste nosili novinový papír a časopisy svázané.

Sběr šatstva a obuvi proběhne od 23. dubna – 27. dubna 2019

Úterý – pátek : 7.00 – 15.00 hod
Sobota: 8.00 – 12.00 hod

Sbíráme pouze čisté šatstvo a obuv, zabalené v pytlích. Vše noste do altánu na školním dvoře.
Děkujeme

Žáci, kteří v letošním roce ukončí 9. ročník nebo dokončí devátý rok povinné školní docházky (v nižším ročníku), či žáci se zájmem o víceletá gymnázia podávají přihlášky v termínu do 1. 3. 2019. Částečně vyplněné přihlášky může na požádání žákům připravit do 21. 2. 2019 škola, Mgr. Soňa Špičáková.

Pro žáky, kteří odchází po ukončených devíti letech povinného vzdělávání z nižšího než 9. ročníku, doporučuji, aby zákonný zástupce kontaktovat vybranou školu a zeptal se, zda konkrétně jeho dítě z nižšího ročníku a s daným prospěchem z pololetního vysvědčení (letošního roku) se může na obor hlásit. Neplatí, že z nižších ročníků se žáci mohou hlásit na jakoukoli školu a obor.

Co dále s předvyplněnou přihláškou?

1. zkontrolovat správnost údajů doplněných školou.
V případě jakékoli nesrovnalosti lze přihlášku opravit a vytisknout znovu, nutností je vrátit obě již vydané přihlášky!

2. vyplnit další náležitosti na přihlášce.
Týká se části určené rodičům a samotnému uchazeči, případně kontaktní adresy, jsou-li odlišné od adresy uchazeče. Vzor vyplněné přihlášky najdou žáci na nástěnce ve škole (proti učebně IKT) nebo v příloze článku.

3. povinná lékařská prohlídka.
U oborů, které to vyžadují (v atlase škol je na konci řádku daného oboru pod sloupečkem PLP - ANO), nechat přímo přihlášku potvrdit lékařem. Upozorňuji, že se jedná o službu placenou, kterou lékaři obvykle nedělají na počkání. Též je riziko, že v termínu jarních prázdnin budou mít lékaři dovolenou.

4. odevzdat přihlášku do 1. 3. 2019
Odevzdání přihlášek na vybrané školy si zařizuje každý žák sám, nezajišťuje naše škola. Upozorňuji, že není rozhodující datum podání (na poště), nýbrž datum doručení!

5. zápisový lístek
Dokument, který výše zmínění žáci obdrží v těchto dnech. Je nutný k přijetí do dalšího vzdělávání. Je-li žák dle výsledků přijímacího řízení přijat, svůj zájem o studium potvrdí odevzdáním zápisového lístku. Teprve pak bude považován za budoucího žáka školy. Zápisový lístek je nutné na několik měsíců doma pečlivě uschovat a neztratit!

Dnes dostali všichni žáci ve škole SCIO dotazníky, které nám poslouží k vytvoření tzv. Mapy školy. Dotazníky jsou zaměřeny na tyto oblasti: cíle školy, výuka a hodnocení, materiální zázemí, spokojenost se školou atd. Rádi bychom, aby rodiče a žáci vyjádřili své upřímné mínění a popřípadě navrhli změny, které by si přáli uskutečnit. Vyplnění je anonymní, prosíme o navrácení do konce týdne.

Ladislav Vlachý

pá 31 kvě, 2019