Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
úterý, 08 říjen 2019 10:19

Do lesa s lesníkem

V úterý 1. 10. se téměř devadesát dětí ze 4. a 5. tříd zúčastnilo akce „Do lesa s lesníkem“ pořádaný Nadací Dřevo pro život.
Akce byla zahájena slavnostní fanfárou na lesní rohy a poté se děti na šesti stanovištích dozvídaly zajímavé informace o tom, jak les vzniká, roste, rozmnožuje se. Interaktivní formou a prostřednictvím her si vyzkoušely měření stromů, sázení mladých semenáčků, čtení v lesních mapách a zřejmě největším zážitkem bylo setkání s tažným koněm a loveckým psem. Při pohybových aktivitách zjistily, jaké funkce les plní. V kreativní dílně si vyrobily dřevěný amulet s motivy lesa. Lektoři a lesní pedagogové předávali dětem i nám učitelům, své zkušenosti o životě v lese srozumitelnou a zábavnou formou. Za svůj aktivní přístup jsme byli všichni odměněni pochvalou a sladkými koláčky.
Velké poděkování patří Nadaci Dřevo pro život a zástupcům Městských lesů Nový Bydžov a všem, kteří se na této vydařené akci podíleli.

učitelé 4. a 5. ročníků