Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
pátek, 22 listopad 2019 08:41

Vaříme na Karlovce

Ve čtvrtek 21. 11. měli žáci možnost ochutnat vybrané speciality české, ruské, anglické a německé kuchyně, což jsou země, jež reprezentují jazyky, které vyučujeme na naší škole. Místo bylo pouze pro 28 žáků 8. a 9. tříd, proto o přihlášení na workshop proběhl urputný boj. Dvacet osm šťastlivců si nejprve poslechlo přednášku paní Martiny Jandové, nutriční terapeutky, od které se dozvěděli, jak se mají zdravě stravovat. Poté žáci zaujali místo v kuchyňce, kde se mohli blýsknout svým kuchařským uměním.

A co jsme vařili? Menu bylo čtyřchodové - ruský boršč, německý eintopf, český jablkový závin a anglické sandwiche.

Děkuji všem žákům, kteří se práce ujali s nadšením, rovněž i paní Jandové za cenné informace v oblasti stravování a paní asistence Ronešové za pomoc.

Mgr. Lucie Odlová