Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
sobota, 23 listopad 2019 18:23

Projektový den - 30 let svobody

V tomto týdnu jsme oslavili důležité výročí 30 let od sametové revoluce. Pro žáky II. stupně byl připraven celodenní program, abychom jim připomněli důležitost této události a také to, že svobodu a demokracii musíme chránit v každé době.

Nejprve žáci se svými učiteli probrali celý průběh listopadových událostí. Mnozí učitelé také povyprávěli žákům o tom, jak celé období komunismu prožívali oni sami a nutno říci, že mnohým se z jejich vyprávění tajil dech. Poté následovaly výtvarné dílny, ve kterých si žáci vyrobili transparenty s typickými hesly "Máme holé ruce!", "Chceme dýchat svobodu!", apod. Následně jsme se všichni sešli na dvoře školy, kde začala samotná rekonstrukce celé demonstrace ze 17. listopadu 1989. Se svým projevem vystoupil nejprve pan ředitel Bohdanecký, poté žáci 9. ročníku Matěj Donát a Nikola Berounská. Společně jsme zazpívali píseň Náměšť od Jaroslava Hutky, která nám přináší poselství, že za lásku, pravdu, víru a svobodu je nutno bojovat v každé době. Nechybělo ani cinkání klíči a píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu. Na celou akci dohlíželi i příslušníci Veřejné bezpečnosti.

Poté následovaly zážitkové hry od Skautského institutu pro žáky 6. tříd, workshopy organizované studenty z hradeckého Studentského historického klubu pro 7. a 8. ročník a také přednáška a následná diskuze s panem Jindřichem Vedlichem, který působí jako vysokoškolský pedagog na UHK v Hradci Králové.

Děkuji výše zmíněným za jejich ochotu podělit se se žáky o své poznatky a zážitky a také svým skvělým kolegům, kteří pracovali s plným nasazením a uspořádali tak pro naše Karlováky nezapomenutelný den. Všem zúčastněným patří velký dík!!!

Mgr. Lucie Odlová

Galerie Obrázků