úterý, 26 listopad 2019 13:43

Exkurze 5. tříd do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové

Co napsali žáci o exkurzi:
„Jelikož se teď v přírodovědě učíme o vesmíru, tak nás paní učitelky vzaly na výlet do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Už po cestě tam bylo v autobuse veselo. Když jsme dorazili, dostali jsme čas na prohlídku fotografií z vesmíru a modelů vesmírných raketoplánů. Po prohlídce jsme se přesunuli do promítacího sálu a usadili se do měkkých sedadel. Na obloze, která se nad námi objevila, jsme pozorovali hvězdy, souhvězdí i galaxie. Cestovali jsme k různým planetám. Po zajímavém vyprávění nám pustili film Polaris o tučňákovi a ledním medvědovi a jejich cestě vesmírem.
V druhé části prohlídky jsme se přesunuli do kopule hvězdárny a zde si prohlédli obří dalekohled, který nám připomínal dělo. Na závěr jsme si mohli koupit suvenýry. Před odjezdem jsme stihli i společnou fotografii. Na hvězdárně se nám moc líbilo a doufáme, že se sem ještě jednou podíváme.“

Více z této kategorie: « Výlet 7.B Výlet 8.A a 9.B »