Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
úterý, 11 únor 2020 09:08

Týden s cizinci z pohledu...

Z pohledu učitelky... do školy přivezli studenti svěží vítr. Konečně jsme mohli všichni oprášit své jazykové dovednosti a ukázat, že jsme škola, která je otevřená, moderní a kde globální výchova není jen kapitola v učebnici.
Z pohledu své dcery (16 let) ... stejní superhrdinové z filmu, stejné písničky se hrají a zpívají na Taiwanu i v Novém Bydžově. Instagram všechny propojuje, sbližuje, super zkušenost.
Z pohledu manžela... zpočátku mírné obavy, v závěru zjištění, že poznat skromné a chytré lidi z různých částí světa je velmi inspirující. Seznámení s čínštinou, stravování pomocí hůlek, politická situace na Dálném východu... to vše nás posouvá zase o kousek o dál.
Z pohledu matky a hospodyně... ranní pozvolné vstávání, netradiční chutě, neobvyklé zvyky, zajímavá kuchyně, ale také obrovská skromnost, úcta a pokora. To byla naše Sandy z Taiwanu.
Z pohledu syna (14 let)... legrace, zábava a zjištění, že angličtina i s pomocí rukou, mimiky, gest nás sbližuje a že ta dřina ve škole prostě za to stojí. O Sandy: "Sandy byla velmi milá a laskavá. Čekal jsem ji trochu menší, ale nakonec jsem si zvykl. Sandy byla nejhodnější Taiwanka, kterou jsi potkal a asi potkám!" :-)
Z pohledu našich přátel... viděli jsme, že bychom to také zvládli. Určitě do toho půjdeme příště s vámi!
Z pohledu mých kolegů ve škole... náročné, složitá koordinace, skvělá spolupráce s rodiči, rozhodně zajímavá zkušenost, která stála za to.

Na závěr bych chtěla jen dodat, že by člověk neměl dát na první dojem. Že lidé žijící na druhém konci světa mají stejné starosti jako my - stýská se jim po rodině, jsou hrdi na svou zemi, váží si pomoci druhých, snaží se vzdělávat a nabýt mnoho zkušeností pro své další profese. Držím jim pěsti a jsem moc ráda, že jsem jim měla možnost ukázat naši hezkou školu, fajnové děti, milé učitele, vstřícné vedení, naše zvyky, hezkou českou krajinu, nádherné historické památky a nabídnout jim, alespoň na týden, teplo domova.

Mgr. Zuzana Sirotková

Ekoplacka

Akce školy

st 26 úno, 2020
Exkurze do Terezína
st 26 úno, 2020
Soutěž v recitaci DDM
pá 28 úno, 2020
Karneval tříd 1. A a 1. B
po 02 bře, 2020
Jarní prázdniny
út 03 bře, 2020
Jarní prázdniny
st 04 bře, 2020
Jarní prázdniny
čt 05 bře, 2020
Jarní prázdniny
pá 06 bře, 2020
Jarní prázdniny
pá 13 bře, 2020
Den otevřených dveří
st 25 bře, 2020
Poznávání živočichů I. stupeň

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

 tereza sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 

sablonyIIweb