úterý, 11 únor 2020 09:12

Projekt Edison - cizinci na Karlovce!

V rámci projektu Edison nás navštívili studenti z vysokých škol z různý koutů planety Země. Přijeli k nám studenti z Taiwanu, Jižní Koreje, Indie, Indonésie a Gruzie. Cílem projektu bylo seznámit žáky s kulturami, zvyky a tradicemi nejrůznějších zemí. Naši žáci měli jedinečnou příležitost otestovat si své znalosti angličtiny a uvědomit si, že díky znalosti cizího jazyka padají jakékoliv bariéry při dorozumívání. V mimoškolní době byli studenti ubytováni v hostitelských rodinách, které jim poskytly potřebné zázemí včetně dopravy do školy a stravy. Tímto bych chtěl všem rodinách, které se do projektu zapojily, moc poděkovat.
Zahraniční studenti si pro naše žáky připravili poutavé vyprávění a atraktivní prezentace se spoustou zajímavých informací z geografie, historie, ale i každodenního života. Během týdne jsme také společně zažili spoustu mimoškolních aktivit. Byli jsme na prohlídce města, vyjeli jsme na výlet do Kutné Hory, zahráli si bowling. Ve středu jsme zorganizovali tzv. Global Village. Jednalo se o „miniaturní veletrh“ všech zúčastněných zemí, kde studenti prezentovali lahůdky ze svých národních kuchyní, byli oblečeni v tradičních národních krojích, případně si mohli vyzkoušet psaní svého jména v cizím jazyce.
V dohledné době bychom rádi tuto akci zopakovali a přivítali u nás studenty z dalších zemích.

Podívejte se do fotogalerie, jak celý týden na naší škole fungoval. Doporučujeme rovněž i video, ve kterém cizinci společně se žáky zpívají českou hymnu!

Mgr. Jiří Drahorád

Média