středa, 29 duben 2020 04:52

Změny klimatu očima dětí II. stupně

Ve fotogalerii se můžete prohlédnout myšlenkové mapy žáků, které si vytvořili po týdnu společné výuky v online učebně přírodopisu. Mým cílem bylo naučit děti nové pojmy (fairtrade, skleníkový efekt, emise, aj), dále jim připomenout celosvětový svátek Den Země, vysvětlit jim, jaké jsou příčiny a důsledky změň klimatu a jak oni sami mohou tyto skutečnosti ovlivnit.

Dále je navést k tomu, aby uměli vytvářet myšlenkové mapy, které jim mohou pomoci k lepšímu zapamatování, kdy se propojí informace s obrázkem a dalšími souvislostmi. Do jaké míry se mi to podařilo, můžete posoudit po prohlédnutí jejich prací.

Mgr. Sirotková