Informační systém školy

čtvrtek, 08 prosinec 2011 19:20

Odborné učebny

Počítačová učebna

Byla uvedena do provozu v r. 1999. I po letech splňuje náročné požadavky výuky předmětu informatika. V roce 2004 byla započata modernizace, která byla ukončena v roce 2006. Učebna je navržena do tvaru písmene U pro lepší přehlednost činnosti žáků. Kromě učitelského PC je vybavena 15 žákovskými stanicemi, dataprojektorem s projekcí na plátno 2 x 4m, videorekordérem, laserovým ukazovátkem, tabletem, skenerem, laserovou, termosublimační a inkoustovou tiskárnou. Učitel má k dispozici   magnetickou tabuli. Všechny stanice  jsou trvale připojeny na internet. Od 6. do 9. ročníku se  žáci naučí ovládat OS WINDOWS, kancelářské aplikace MS OFFICE, grafický editor COREL. Učebna je v podstatě multifunkční - na všech PC jsou nainstalovány programy na výuku zeměpisu, českého jazyka a přírodopisu. Díky programu DOSYSTÉM je zde možno prověřit formou elektronických testů znalosti celé třídy z libovolného předmětu.

Učebna přírodopisu

Byla uvedena do provozu v r. 2003. Splňuje požadavky výuky předmětu přírodopis a zeměpis. Učebna je navržena klasickým způsobem - 3 tři řady lavic pro 30 žáků. Je vybavena multimediálním učitelským PC, dataprojektorem s projekcí na plátno 2 x 4m, DVD, videorekordérem a zpětným projektorem. Je vybavena výkonným mikroskopem s projekcí obrazu pomocí dataprojektoru. Učitel má k dispozici   rozsáhlé sbírky preparovaných živočichů a přírodnin, umístěné ve skladu těsně sousedícím s učebnou. Pro výuku je rovněž možno využívat komplex multimediálních CD firmy LANGMaster a TeraSoft, stejně jako řadu videokazet s přírodovědným a zeměpisným obsahem. Stěny učebny jsou vyzdobeny rozsáhlými entomologickými a mineralogickými sbírkami.

Učebna fyziky a chemie

Učebna byla uvedena do provozu v září 2002. Splňuje požadavky výuky fyziky a chemie. Je zde 30 žákovských míst ve dvou  řadách, v každé po třech pracovištích. Učebna je vybavena multimediálním počítačem připojeným ke školní síti a internetu, nově interaktivní tabulí. Žáci vidí vše potřebné na velkoplošné projekci z dataprojektoru. Dataprojektorem je možno promítat DVD i filmy z videokazet nebo televizní vysílání ze 4. programů. Učebna je vybavena výukovými programy fy. Langmaster i dalšími CD ROM y z fondu školy. Integrovanou součástí učebny jsou zabudované skříně s pomůckami, katedra, rozvod vody do nerezových dřezů pro chemická cvičení a rozvod nízkého stejnosměrného a střídavého napětí, řízeného z učitelského pracoviště. Nedílnou součástí učebny je též chemický a fyzikální kabinet, propojený s učebnou zvláštním vchodem. Kabinet je bohatě vyplněn chemickými a fyzikálními pomůckami, doplňuje se stále o nové pomůcky. V poslední době nové digitální měřáky el. proudu napětí a odporu, Magdenburské koule, a jiné.

Učebna výtvarné výchovy

Součástí přístavby školy, slavnostně otevřené 1. 9. 2001, se stala nová odborná učebna výtvarné výchovy. Učebna splňuje veškeré požadavky kladené na výuku výtvarné výchovy. Nachází se v podkroví školy. Je vybavena speciálním nábytkem – žákovské stoly s dubovou deskou pro využití na výuku keramiky. Stolky jsou netradičně uspořádány. Učebna je vybavena 3 hrnčířskými kruhy,  keramickou pecí, od roku 2007 modelářským lisem, lisem pro linoryty, videem a televizorem. K dispozici je 15 ks malířských stojanů.

Jazyková učebna

Naše škola disponuje dvěma jazykovými učebnami, které jsou pravidelně využívány žáky jak prvního, tak druhého stupně. Primárně v nich probíhá výuka anglického jazyka, do které se zapojují žáci od 1. do 9. třídy, a dále se v nich vyučuje německý a ruský jazyk. Obě učebny jsou vybaveny moderní interaktivní tabulí Smart Board, na které probíhá výuka za pomoci digitálních učebních materiálů, interaktivních jazykových CD, video nahrávek či přímo prostřednictvím jazykových webových stránek. K dalšímu technickému vybavení neodmyslitelně patří i audio zařízení, které zahrnuje 28 stanovišť se sluchátky a centrální ovládací panel pro učitele.

Školní cvičná kuchyně

Výuka je zajišťována ve dvou místnostech. Prostor kuchyně je vybaven 4 elektrickými sporáky s příslušenstvím (kuch. linky). Ke kuchyni je přilehlá místnost pro nácvik správného stolování.

Učebna hudební výchovy

Je vybavena CD přehrávačem s reproduktory, plakáty znázorňující jednotlivé epochy klasické hudby, dělení hudebních nástrojů a základní přehledy hudební nauky. Kromě piána mohou žáci využívat různé perkusní nástroje, např. dřívka, lamburíny, bubínky, rumba koule, činelky, triangl, atd.

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis