Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
neděle, 01 září 2013 13:09

Projekt Spektrální Karlovka II

Projekt Spektrální Karlovka II (2019 - 2021) je spolufinancován Evropskou unií (Evropské strukturální a investiční fondy, OP Výzkum, vývoj a vzdělávání).

Zapojením do projektu se snažíme o zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je zaměřen na kombinaci témat společné vzdělávání žáků a podpora vzdělávacích aktivit.

Společné vzdělávání žáků je v rámci projektu posíleno o dočasnou personální podporu – školního speciálního pedagoga a školního asistenta.

Speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory, nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření/se speciálními vzdělávacími potřebami. Speciální pedagog také spolupracuje s příslušnými školskými poradenskými zařízeními.

Školní asistent poskytuje základní nepedagogickou podporu přímo v rodině při spolupráci s rodiči, zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou spočívající např. v aktivitách vedoucích k zajištění pravidelné školní docházky žáků, porozumění rodinnému prostředí žáků a zajištění přenosu informací mezi školou a rodinou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti pedagoga ve vyučování i mimo vyučování. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem.

Ve škole v rámci projektu funguje Badatelský klub, kde žáci pod vedením pedagoga dělají pokusy z chemie a fyziky.

V rámci vzdělávacích aktivit organizujeme projektové dny ve škole i mimo školu. Výuku při těchto dnech zajišťuje odborník z praxe.

Pro žáky jsme zorganizovali např. tyto projektové dny: Rizikové trávení volného času

Pestrá strava bez zbytečné chemie

Vznik a zánik první republiky

Workshop biochemie v IQlandii Liberec