Informační systém školy

baka2oom  HTTP přístup              baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Dnes proběhl tematický den v rámci kampaně Menu pro změnu. Každý si vybral, co ho zajímá a ve čtyřhodinovém bloku se pod vedením učitele seznamoval s danou problematikou. Témata byla velmi rozmanitá a dnes velmi aktuální: složení potravin, jejich dovoz, nakupování, používání lokálních a sezónních potravin, palmový olej a jeho pěstování aj. Děti zkoumaly, vařily, natáčely, diskutovaly a snad i přemýšlely... ve druhé části dne žáci i učitelé sportovali...každý podle svých možností, schopností a zájmu. Cyklistika, koloběžky, dance aerobik, vytrvalostní běh, brusle, skate park...aj. Každý si určitě vlil do žil trochu adrenalinu a užil si pěkné dopoledne.
V rámci projektového dne Menu pro změnu si žáci 2. stupně budou vybírat jeden seminář, kterému se budou věnovat v rámci 1.- 4. vyučovací hodiny. Témata naleznete v příloze. 5.- 6. vyučovací hodinu bude probíhat sportovní aktivita: in line brusle, "výstup na horu Říp", dance aerobic, běh, cyklistika, koloběžky, skate park, nordic walking. Žáci, kteří jsou osvobozeni od TV se těchto aktivit neúčastní, zůstávají ve škole. Žáci s akutním zdravotním problém doloží potvrzení od lékaře. Zapisovat se na jednotlivé semináře a sportovní aktivity  můžete od 10.5. 2017 na nástěnce u sborovny 2. stupně. Každý se tedy zapíše na jeden seminář…
Žáci 8. C, 9.A a 9.B si připravili několik soutěžních disciplín pro děti z prvního až třetího ročníku naší školy. Navzdory chladnějšímu počasí se všichni s připravenými úkoly poprali velmi dobře a po zdolání veškerých překážek se úspěšně probojovali až k vytouženému cíli, jímž byl „sladký poklad“. Akce se všem zúčastněným líbila, osobně bych velmi ocenila spolupráci starších žáků s jejich mladšími kamarády z prvního stupně. Lucie Kubincová Fotogalerie ZDE.
V pátek dne 21. 4. žáci společně se svými učiteli oslavili Den Země v lese Chlum a okolí u samoty Venturka nedaleko Nového Bydžova. O žáky 6. a 7. tříd se perfektně postarala třída 8. A, která si pro své spolužáky připravila nelehké úkoly.Rovnocenné týmy se vydaly na trasu s jasným zadáním – splnit co možná nejvíce úkolů na 8 stanovištích a získat indicie, které je navedou k závěrečnému rozluštění hádanky. Závodníci si procvičili své znalosti a dovednosti v následujících disciplínách – morseovka, střelba vzduchovkou, hledání dřevěných věcí v lese, přeběh lesní stezkou, přebírání luštěnin na čas, řezání pilou, aj.…
V rámci oslav Dne Země třída 8. B podnikla přírodovědnou procházku do Skřivan k památnému dubu (říká se mu také Vojtěchův dub). Děti si dopředu zjistily informace nejen o památném stromu, ale také o významném cestovateli Václavu Vojtěchovi, jehož rodný dům se nachází v blízkosti dubu. Pěknou procházku jsme si zpříjemnili opečením buřtů na ohništi u blízké hájenky. Děti se vrátily sice trochu unaveny, ale dozvěděly se něco zajímavého ze svého blízkého okolí.

Ekoplacka

Akce školy

po 04 zář, 2017 07:50 - 08:35
Zahájení školního roku
pá 29 zář, 2017
Ředitelské volno

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

jeraby-malina

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www 

logo zdrava lahev

 logo ms mt 2 cele