Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Den s lesníkem (2)

pátek, 20 říjen 2017 06:18

Do lesa s lesníkem

Napsal(a)

Čtvrté třídy v úterý 17. října vyrazily do lesa. V lese nás čekali zástupci Městských lesů Nový Bydžov, lesní pedagogové z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesa, zaměstnanci Dřevo NB s.r.o. a hlavní organizátorka Ing. Stanislava Šejblová z Nadace dřevo pro život. Den byl zahájen nástupem, slavnostním troubením a rozdělením do jednotlivých skupin. Poté se děti přesouvaly na 6 stanovišť – zalesňování a semenářství, výchova mladých porostů a vyznačování těžeb v probírkách, myslivost a péče o zvěř, technika měření stromů, těžební činnost a přibližování dřeva a kreativní dílna.

pondělí, 26 říjen 2015 16:30

Do lesa s lesníkem

Napsal(a)

V úterý 13. října se žáci 4. a 5. tříd ZŠ Karla IV. zúčastnili projektu nazvaném Do lesa s lesníkem. Během chladného dopoledne se děti seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese a za podpory odborníků – lesních pedagogů si většinu prací samy vyzkoušely. Celý program byl rozdělen do šesti stanovišť. Žáci si hravou formou rozšířili vědomosti o lese a živočiších, kteří žijí v místě jejich bydliště. Největším zážitkem pro všechny zúčastněné byla ukázka práce loveckého psa Haryka - Vorana z Mechova a tažných koní Grifa a Milana při dopravě dříví z lesa.

Ekoplacka

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

 tereza sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 

sablonyIIweb