Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Vlnitá krajina kolem Orliceje krásná velice.Pohled je jak z pohádkydoufám, že se sem vrátím za čas krátký.... (Bára Ryglová, 6.A)
V pátek ráno jsme se sešli před školou a odjeli autobusem do Mladé Boleslavi, kde nás čekala prohlídka v muzeu Škoda. V muzeu nás průvodkyně seznámila s historií a zakladateli továrny, pány Laurinem a Klementem. Viděli jsme celou historii a vývoj těchto, u nás v Čechách i jinde v Evropě, stále populárnějších přibližovadel.
Dne 22. října podnikli žáci tříd 6. B a 6. C výpravu do Národního technického muzea v Praze, aby poodhalili tajemství ruční výroby knih. Vše si mohli vyzkoušet tzv. na vlastní kůži. Na chvíli se proměnili ve spisovatele, jejichž úkolem bylo krasopisně vytvořit zdobené iniciály svého jména. Úkol nebyl tak snadný, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť jsme vrátili do dob, kdy se jako psací prostředek používal husí brk. Děti si rovněž vyzkoušely profesi knihaře a nutno podotknout, že byly velmi šikovné. Více prozradí fotografie.
V úterý 21. října se žáci 7.B a 6.A vydali do Prahy na prohlídku Národního technického muzea na Letné. Prohlídku expozic - vesmír, čas, tisk nebo hudba zpestřil vědecky zaměřený workshop na téma "Balón". Na fotografiích je vidět, jak si žáci vyzkoušeli plnění balónků heliem, výrobu vodíku, na vlastní kůži prozkoumali modely letadel, dozvěděli se mnoho zajímavého z historie létání.
V pátek 17.10. se za deštivého rána vydali žáci 9.A a 9.C na návštěvu Kutné Hory. Na programu byla prohlídka Českého muzea stříbra, mincovny, středověkých dolů i katedrály sv. Barbory, která je zapsaná na Seznam světového děditví UNESCO. I přes drobnou technickou závadu na autobusu a podzimní sychravé počasí si všichni exkurzi užili. Nikdo nevzdal prohlídku úzkými štolami dolu, nikdo se nezapomněl ve spletitých chodbičkách středověkého kutnohorského podzemí.

Ekoplacka

Akce školy

so 10 srp, 2019 09:00 - 18:00
Zahrada Josefa Verfla
ne 11 srp, 2019 09:00 - 18:00
Zahrada Josefa Verfla
po 02 zář, 2019 07:50 -
Zahájení školního roku

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 logo ms mt 2 cele