Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Karlovka se v tomto školním roce zapojila do projektu Menu pro změnu. O aktivitách plánovaných v druhém pololetí se dozvíte více v příloze.
V rámci zapojení do programu Menu pro změnu jsme s dětmi diskutovali na téma jejich stravování. Děti z celé školy vyplnily dotazník, který byl následně vyhodnocen a graficky zpracován. Výsledky si můžete prohlédnout v příloze.
Žáci třetích tříd měli možnost ochutnat různé druhy ovoce, tuzemské i dovozové.V nabídce byla jablka, hrušky, pomelo, pomeranče, mandarinky, liči, avokádo, grep, kaki, banán, ananas, karambola, granátové jablko, physalis atd. U každého ovoce se děti dozvěděly, co je na něm zdravého, odkud pochází a jak se upravuje.Součástí ochutnávky bylo určení, které jablko chutná lépe – vypěstované u nás nebo dovezené ze zahraničí? Všechny skupiny se shodly na tom, že jim chutná tuzemské, aniž by věděly, které to je.
Analýza – Menu pro změnuSilné stránky• ovoce a zelenina původem ČR – u více než ½ obědů v měsíci• maso, vejce, zelí, mouka…..původem ČR (cca 20 km od ZŠ, místní farmáři a pěstitelé, např. Kosičky, Bareš,aj.)

Ekoplacka

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

 tereza sstr  eo servis

novy-bydzov

knihovna

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www

 

sablonyIIweb