rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Akce

V rámci výuky přírodopisu jsme se s 8.A vypravili na návštěvu antropologického muzea Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Neviditelné výstavy, která v mnohých zanechala hluboký zážitek. Honza po absolvování výstavy pronesl: " Tak to bylo úžasný!" A k tomu není již potřeba žádný komentář. A protože výlet do Prahy jsme zvládli na jedničku, na jaře se opět společně vydáme za zajímavými přírodovědnými zážitky.

Za 8.A Z. Sirotková

pondělí, 22 listopad 2021 18:57

Malý básník - básnířka píše o Zemi

Ráda bych se touto cestou pochlubila nápaditými výtvory našich šikovných žáčků - šesťáků. Jejich práce jsou origiální, plné fantazie, křehkosti, někdy i humoru a jazykového citu. Možná vás překvapí, že nejde o hodinu českého jazyka, ale zeměpisu. Zadání bylo velmi jednoduché a mnohé z dětí již věděly, jak na to. Napsat Životabáseň na téma Země bylo pro některé snadným úkolem. Pojďte se podívat, jak se jim to povedlo. Myslím, že budete překvapeni!:-)

pátek, 19 listopad 2021 14:21

Podzim v 1. B

Na první výlet jsme se vydali do zámeckého parku v Chlumci nad Cidlinou. Cestovali jsme vlakem. Pro některé prvňáčky to byla premiéra. V parku jsme „potkávali“ skřítky a víly, ochránce a pomocníky stromů, kteří střeží park. Naše druhá výprava směřovala do lesa v Prasku, kde se pokračovalo v pozorování stromů. Nasbírali jsme různé druhy přírodnin, z kterých jsme pak společně tvořili.

pátek, 12 listopad 2021 10:09

Četnické humoresky na Karlovce

Den vzniku samostatného československého státu. V rámci připomínky tohoto snad nejvýznamnějšího mementa naší novodobé historie jsme pro žáky připravili semináře v podání Četnické pátrací stanice Chlumec nad Cidlinou. Žáci se prostřednictvím poutavé a inspirující prezentace vrátili do meziválečného období.