úterý, 27 říjen 2015 18:43

Zájezd do Anglie

V neděli 18.10. se 40 žáků 4. - 9.tříd naší školy v doprovodu 4 paní učitelek vydalo na 6 denní jazykově vzdělávací pobyt do Anglie. Cesta byla dlouhá, trvala 21 hodin, ale stálo to za to!

Přes SRN, Belgii, Holandsko jsme přijeli do francouzského Calais, kde jsme se nalodili na trajekt a dostali se do anglického Doveru. Po náročném cestování jsme absolvovali celodenní prohlídku Londýna. Viděli jsme ty nejkrásnější turistické zajímavosti: Parlament, Westminsterské opatství, Whitehall, Buckinghamský palác, náměstí Piccadilly, Trafalgarské náměstí, tržnici Covent Garden, čínskou čtvrť Soho, London Eye, Hyde Park a další.

Večer jsme se velmi těšili na ubytování v anglických rodinách. Všechny rodiny byly skvělé a pro nás to byla jedinečná zkušenost poznat život běžné anglické rodiny a ověřit si, jak jsme na tom s naší angličtinou. Někteří z nás jsme takto trávili poprvé noc bez rodičů. Ale všichni jsme to zvládli a paní učitelky nás chválily, jak jsme samostatní.

Druhý den nás čekal výlet do krásného přímořského letoviska Brightonu. Cestou jsme jeli po jižním pobřeží Anglie do Eastbourne, navštívili jsme skalní útesy Seven Sisters, Beachy Head a the Long Man of Wilmington (reliéf vytesaný do vápence). Počasí ten den bylo nádherné, takže jsme si výlet velmi užili.

Další den jsme navštívili středověké městečko Rochester, kde se nám líbilo hlavně v Námořnickém muzeu s expozicí Charlese Dickense.

Odpoledne jsme se vrátili do Londýna. Tady nás čekala 4 hodinová výuka v jazykové škole UIC London. Paní učitelky nás do školy doprovodily, ale do tříd s námi nemohly, takže jsme byli napnutí, co nás čeká a jak vše zvládneme. Byli jsme rozděleni do tří skupin podle věku a úrovně angličtiny. Během výuky se v každé skupině vystřídali 3 angličtí učitelé. Platila tady přísná pravidla: nesměli jsme mluvit česky, nesměli jsme jíst ani pít během vyučování, na toalety jsme mohli pouze o přestávce. Ale vše se dalo hravě zvládnout. Učitelé byli skvělí a vyučování velmi rychle uteklo. Naše paní učitelky se divily, když někteří z nás říkali, že se zase zítra těšíme do školy.

Čtvrtek dopoledne – poslední den pobytu - jsme trávili Greenwichi. Navštívili jsme přístav se známou lodí Cutty Sark, prošli jsme se tunelem pod Temží na Psí ostrov, prohlédli jsme si hvězdárnu a došli až k nultému poledníku. Bylo zvláštní stát jednou nohou na západní a druhou nohou na východní polokouli. Odpoledne nás opět čekala výuka, kterou jsme si opravdu užili. Všichni jsme dostali certifikát o absolvování kurzu v anglické škole. Moc jsme se těšili, až se s ním pochlubíme doma rodičům.

V půl osmé večer jsme nasedli do autobusu a „bye, bye London“. Plní zážitků jsme se vraceli domů. V pátek odpoledne už nás před Karlovkou čekali rodiče a my jsme se nemohli dočkat, až jim budeme vyprávět, co jsme všechno zažili.

Žáci ZŠ Karla IV.

Bohatou fotogalerii naleznete ZDE.