st 03 dub, 2024 -

Třídní schůzky I. a II. stupně

středa, 24 květen 2017 06:21

„Karlova jízda“ – Memoriál Josefa Verfla

V sobotu 20. května proběhl již 22. ročník této oblíbené cykloturistické akce. I když počasí příliš nepřálo, přivítali jsme na startu rekordní počet 436 cyklistů.

Realizační tým dobrovolníků opět připravil 5 tras:
20 km pro rodiče s dětmi
50 km pro náročnější
100 km pro nejnáročnější
33 km pro horská kola
55 km pro horská kola

Celou akci zahájil patron školy Karel IV. s družinou. Během svého proslovu vzpomněl na bývalého ředitele školy pana Josefa Verfla, zakladatele této akce, od jehož smrti uplynulo 21. května deset let.
Pro děti i dospělé byl připraven doprovodný program - ukázky historického šermu, vystoupení tanečního kroužku naší školy a skákací hrad. Pro všechny účastníky byl zajištěn oběd a občerstvení. V cíli obdrželi cyklisté upomínkový list a batoh s logem Karlova jízda.
Touto akcí podporujeme aktivní využití volného času jako významný prostředek prevence rizikového chování. Významná je rovněž motivace veřejnosti k zapojení do pravidelné sportovní činnosti a aktivní trávení volného času rodin s dětmi.