pátek, 12 listopad 2021 10:09

Četnické humoresky na Karlovce

Den vzniku samostatného československého státu. V rámci připomínky tohoto snad nejvýznamnějšího mementa naší novodobé historie jsme pro žáky připravili semináře v podání Četnické pátrací stanice Chlumec nad Cidlinou. Žáci se prostřednictvím poutavé a inspirující prezentace vrátili do meziválečného období.

Zajímavé informace byly protkávány pestrou plejádou uniforem, zbraní a vybavení. Nesměla chybět ani ukázka zatýkání. Dobrovolníci z řad žáků se do ní jen hrnuli. Když jim však bylo oznámeno, že zatýkání nebudou provádět, nýbrž se stanou jeho obětmi, nadšení záhy opadlo. Ukázka však byla provedena profesionálně a odlehčeně, takže žáci ušli bez újmy, ba co víc, spokojení a hlavně svobodní :)

Věříme, že právě takovou formou, tedy formou živou a hravou, mohou žáci získat bližší vztah k historii. Děkujeme ještě jednou reenactorům - pánům četníkům za nevšední zážitek a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Pavel Musílek