úterý, 28 duben 2015 18:12

Třídy 7.A a 7.C v IQ LANDII

Ve čtvrtek 23. dubna navštívili žáci 7.A a 7.C IQ LANDII v Liberci. A co si pod tímto názvem představit? Je to moderní science centum s planetáriem a stovkami originálních exponátů. Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy!
Potkáte tu prvního a jediného humanoidního robota v ČR, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás - zkrátka v IQ LANDII najdete odpověď na všechny vaše otázky.

A co se dětem líbilo nejvíce?

V IQ LANDII se mi líbila spousta věcí, například cvičný trenažer pro kosmonauty, hra uchraň vajíčko před spermiemi, velký bublifuk, umělé zemětřesení a poznávání vůní podle čichu. Také se mi moc líbilo kreslení na plátno vodou. Bylo tam hodně zajímavých vynálezů a hlavolamů.
David Haltuf

IQ LANDIE je místo plné technologií, informací, přístrojů k vyzkoušení a učení se nových věcí formou zábavných her. Udělali jsme si fotku s kovovým Einsteinem a pomocí kladky zvedli auto. Mohli jsme také pomocí své mysli posouvat malou kuličku nebo si zahrát na astronauty. Všichni jsme si to moc užili!
Eliška Marková

třídní učitelky Olga Šafaříková a Eva Skřivanová Forejtová