Ahoj všem na Karlovce!
Dovolte, abychom vám jménem našeho školního Ekotýmu popřáli lepší rok 2021! Ať se Vám splní všechna přání…..
Před Vánocemi jsme namalovali a napsali desítky Malovaných dopisů, které jsme zaslali osamělým seniorům. Dostali jsme od té doby mnoho dopisů plných vděčnosti, díků a milých slov. Rozhodli jsme se tedy, že naše Ekoškola bude v dělání dobrých skutků pokračovat a rádi bychom vám představili druhou část naší pomoci. Učitelé a ostatní zaměstnanci školy budou malovat hrníčky, které s vašimi výrobky zašleme k příležitosti svátku Svatého Valentýna 14. února do našich domovů důchodců.
A jaký úkol čeká na Vás?
Pojďte s námi 15.10. 2020, ve 14 hodin společně pomáhat!
I letos plánuje naše škola účast na celorepublikové dobrovolnické kampani Výzva 72 hodin. O jaký projekt se jedná?
V novém školním roce nám přibyli v přírodovědném centru noví zvířecí kamarádi. Jedná se o 4 mláďata gekončíka nočního, která mají svůj nový domov v teráriu v chodbě v 1. patře. Gekončíci se zatím před námi trochu schovávají, ale věříme, že si u nás ve škole rychle zvyknou.
Ve spolupráci se Společností pro Jizerské hory jsme se zúčastnili 4-denního pobytového programu v Ekocentru Jizerka v srdci Jizerských hor. Pro žáky 8. a 9. tříd byl připraven environmentální program „Kořeny – jak číst krajinu kolem sebe a hledat v ní své místo.“
V neděli jsme vyrazili na třídenní ekologicko-turistický pobyt do Jizerských hor, konkrétně do osady Jizerka. Během neděle a pondělí nám přálo slunečné počasí, dobrá nálada nás provázela při výšlapu na Bukovec a odpolední výlet do Polska ke sklářské osadě Orle. Cestou jsme zažili hřibové žně. V neděli jsme si společně uvařili, opekli buřty, pondělní večer jsme věnovali společným hrám, divadlu a povídání o životě na Jizerce.
V pátek v den sv. Lucie jsme se společně s Ekohlídkami 6. - 9. tříd sešli naposledy tomto roce. A protože se blíží Vánoce, které jsou mnohdy časem spíše shonu, stresu, nakupování nepotřebných a zbytečných dárků, utrácení za plastové stromky a ozdoby, místo času odpočinku, rozhodli jsme se na toto téma zaměřit. Každá ekohlídka měla za úkolvtipným způsobem poukázat právě na tyto nešvary dnešní doby. Žáci se chopili svých mobilů a fotoaparátů a zahráli si na vánoční eko-fotografy. Jak se jim to povedlo?! Více ve fotogalerii.
Tým Ekohlídek a Mgr. Lucie Odlová
Zápisy z 3. a 4. setkání Ekohlídek naleznete v příloze.