čtvrtek, 18 červen 2015 17:18

Výlet 9.A - rafty

15. 6. 2015 třída 9.A nastupovala za nepříjemného deštíku a zatažené oblohy do motoráčku směr Stará Paka, nachystaná sjet na raftech řeku Jizeru v úseku Líšný - Dolánky u Turnova. Výlet díky nepřízni počasí a zpoždění 15 minut nezačínal dobře. Vypadalo to tak, že budeme mít vodu nejen pod sebou, ale také nad sebou. Ale stal se zázrak! Při příjezdu do Staré Paky nejen, že na nás rychlík počkal a že neujel, jak jsme očekávali, ale mračna se začala roztahovat!

V Malé Skále, odkud jsme pokračovali již pěšky celých 1,5 km do Líšného (k velmi malé radosti většiny neturistů z 9. A), kde byl start naší raftové výpravy, to již vypadalo, že se Pán Bůh nad námi opravdu smiloval a pršet nebude. A je to tady! Převlékli jsme se, oblékli záchranné vesty, vyfasovali pádla, posádky se nachystaly k raftům a mohlo se jet. Čekala nás skluzavka a šup! Byli jsme na vodě a čekalo nás 12 km dobrodružné plavby po Jizeře do Dolánek u Turnova, kde byl náš cíl. Skluzavka do vody je šikovný zlepšovák, jak se namočit rychle a bez osmělování, alespoň kormidelník to měl jisté. Plavba na raftech byla příjemnou změnou proti nudným vyučovacím dnům, strávili jsme příjemný den na čerstvém vzduchu, podali jsme i sportovní výkony, opálili jsme se, prostě jsme si to užili! V cíli cesty jsme se občerstvili u stánku blízko Dlaskova statku. Měli tam výborné bramboráčky, hranolky, klobásky atd., prostě samá „zdravá“ jídla a točenou kofolu. Počkali jsme na vlak a šťastně jsme se vrátili domů.

9. A