pátek, 27 srpen 2021 12:26

Informace k provozu školy od 1.9.2021

Testování

Žáci budou na začátku školního roku třikrát antigenně samotestováni a to v termínech 1.9, 6.9 a 9.9. Žáci prvních ročníků budou testováni poprvé až 2.9. Pro samotestování budou sloužit antigenní testy s odběrem z přední části nosu Genrui. Bližší informace, jak testování probíhá, naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=M8e1LDk5bt4.

Netestují se žáci, kteří mají ukončené očkování, neuběhlo šest měsíců od prodělání nemoci Covid 19, nebo se nechali otestovat v certifikované laboratoři. Nutno doložit platným potvrzením.

Je možné využít i vlastní antigenní test (např. plivací), který je na seznamu schválených testů. V takovémto případě je nutné se školou sepsat na daný test darovací smlouvu.

Žáci budou testováni první vyučovací hodinu, pokud žák dochází do školní družiny nebo školního klubu, bude otestován ihned po příchodu do školy v prostorech školní dílny (vchod přes školní dvůr). Pokud žák není přítomen v den testování ve škole, bude otestován ihned po jeho příchodu do školy v kanceláři školy.

Žák, který odmítne testování, musí mít po celou dobu výuky a pobytu ve škole a školském zařízení nasazenu ochranu dýchacích cest dle platného nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Pravidla pohybu a pobytu v prostorách školy v souvislosti s onemocněním Covid 19

Každá osoba je povinna při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech mít zakryté dýchací cesty dle platného nařízení Ministerstva zdravotnictví.
Pro děti do 15 let je možnost použít namísto respirátoru třídy FFP 2 chirurgickou roušku.
Zákaz vstupu osob s příznaky onemocnění.
Škola má povinnost oddělit žáka, který vykazuje známky akutního onemocnění od ostatních žáků.
Žáci musí dodržovat důslednou osobní hygienu.
Zákaz volného pohybu žáků po škole o přestávkách mimo návštěvu toalety, školního bufetu nebo za účelem přechodu do odborné učebny.
Žák smí sundat roušku pouze na svém místě, pokud je usazen.
Vstupu zákonných zástupců do prostoru školy povolen pouze za účelem úředního jednání a v případně nutného doprovodu žáka při příchodu a odchodu ze školy. Vstup do budovy je možný i v případě vyzvednutí žáka ze školní družiny a školního klubu.

Pravidla provozu školní jídelny

Do prostoru školy a školní jídelny smí vstoupit pouze osoba, která nejeví známky infekčního onemocnění.
Povoluje se vstup pouze strávníkům, platí zákaz vstupu ostatních osob (doprovod, zákonný zástupce).
V prostoru školy a školní jídelny se smí strávník pohybovat pouze se zakrytím dýchacích cest dle aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví. Roušku odkládá až při samotné konzumaci pokrmu.
Při příchodu do prostoru školy a školní jídelny je strávník povinen si vydezinfikovat ruce.
Výdej jídla v první den nemoci žáka je možný do přinesených nádob pouze od 11.00 – 11.20
Úhrada stravného a přihlášení k stravování na přepážce školní jídelny je možné od pondělí až do pátku od 6.30 - 15.00. Prosím, volte raději dálkovou formu úhrady stravného.
U stolu smí sedět maximálně 6 osob
Cizí strávníci konzumují jídlo v určeném prostoru, odděleně od žáků.
Netestovaný žák musí dodržovat při konzumaci od ostatních vzdálenost 1,5m. Oběd konzumuje na vyhrazeném místě.

Pravidla a organizace školní družiny a školního klubu

Připravena 4 oddělení:

I. oddělení Broučkové a Berušky - 1. třídy pí. vych. R. Říhová

II. oddělení Kopretina - 2. třídy pí. vych. A. Kmínková

III.oddělení Safari - 3. třídy pí. vych. O. Sedláková

IV.oddělení Večerníček - 1.+2.+3. třídy pí. vych. I. Věříšová

Zápis dětí do družiny 1. - 3. 9. 2021. (vchod C v prostoru u pokladny školní jídelny)

1. 9. 2021 provoz školní družiny 6.00-12.00 hod.
Od 2. 9. 2021 ranní družina od 6.00 hod., odpolední družina do 16 hod.
1.9, 6.9 a 9.9. testování žáků 6.00 - 7.30 hod. v testovacím centru na školním dvoře (školní dílny). Od 7.50 hod. testování ve třídách.

Při vyzvedávání žáků z odpolední družiny vstup rodičům (zákonným zástupcům) do školy povolen.

Do prostoru školy smí vstoupit osoba, která nejeví známky infekčního onemocnění, má zakryté dýchací cesty dle aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Mgr. Jan Bohdanecký