sobota, 21 září 2019 12:32

Výlet tříd 9. A a 9. B do Hradce Králové

V pátek 20. 9. 2019 se vydaly třídy 9. A a 9. B na exkurzi do malé vodní elektrárny "Hučák" na řece Labi v Hradci Králové. Prohlídka začala v kinosále, kde se žáci seznámili s vodními elektrárnami na Labi. Následovala interaktivní část o obnovitelných zdrojích, kde si mohli sami vyzkoušet různé modely zařízení na výrobu alternativní energie. Vše probíhalo s odborným výkladem zaměstnanců elektrárny. Žáci se dozvěděli řadu nových informací o obnovitelných zdrojích energie, jaké jsou druhy vodních turbín, jak se využívá energie vody, větru, slunečního záření, biomasy a bioplynu a geotermální energie v podmínkách ČR.
Cestou z elektrárny jsme také navštívili nedaleko ležící Jiráskovy sady, kde měly děti za úkol vyplnit námi připravený kvíz. Takže viděly pravoslavný kostel sv. Mikuláše Divotvorce, sousoší od Josefa Škody, které bývá nazýváno Milenci a reliéfní podobiznu Aloise Jiráska.

Ing. Pavlína Nožičková, Mgr. Jana Vaníčková