pondělí, 12 prosinec 2022 17:01

Čertovské experimenty na univerzitě

Osmáci se v pátek vydali na univerzitní půdu v Hradci Králové, kde na ně čekal velký úkol, a to poprat se s řadou praktických čertovských úkolů, které si pro ně připravili studenti a vyučující z kateder biologie, chemie, fyziky, matematiky a kybernetiky. Děvčatům a budoucím studentkách veteriny se líbil blok o bezobratlých živočiších s živými ukázkami, hoši s matematickým myšlením se blýskli na katedře kybernetiky, kde zvítězili ve své skupině jak v rychlosti, tak správnosti plnění zadaných úkolů.

Na katedře matematiky se počítalo o 106, v chemii se nekouřilo z hlaviček, ale z laboratoře, ve které to čertovsky hořelo, doutnalo a hrálo všemi barvami. Katedra fyziky plná fyzikálních pokusů nezklamala originalitou svých stanovišť, výzdobou a přátelským přístupem studentů. Bylo to super strávené dopoledne a všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto dne, moc děkujeme. Snad se nám i přes obrovský zájem škol podaří i příští rok naši účast zopakovat.

8. B a Mgr. Sirotková