středa, 20 září 2023 07:14

Divadelní představení Hana

Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se žáci devátých ročníků vydali do Klicperova divadla v Hradci Králové a zhlédli představení Hana, které je ztvárněno podle stejnojmenné knihy Aleny Mornštajnové. Příběh se odehrává v době 2. světové války a v poválečném období . Rozkrývá osudy čtyř generací žen židovské rodiny z Valašského Meziříčí. Příběh byl zpočátku o dívce, které zemřeli rodiče, a proto musela žít se svojí depresivní tetou Hanou. Co ale způsobilo divné chování nemluvné tety?

Přežila Terezín a Osvětim. Bylo to tragické, drsné a kruté. Některé scény pro nás byly nepředstavitelné a velmi nepříjemné. Peklo na zemi. Dost náročné bylo i střídání časových a dějových linek. Představení nám přineslo velmi silný zážitek, který nás donutil zamyslet se nad věcmi, které bereme ve svém životě jako samozřejmost.

holky a kluci z 9. A