středa, 25 říjen 2023 08:41

Výprava za hvězdami

Cestu ke hvězdám si užili žáci šestých ročníků. V pátek 20. 10. jsme se společně vydali na exkurzi do Hradce Králové, kde na nás čekal pestrý program ve Hvězdárně a planetáriu. Součástí programu byla komentovaná prohlídka, během které jsme prozkoumali promítanou noční oblohu, cestovali Sluneční soustavou a celou galaxií Mléčné dráhy.

Děti se také dozvěděly mnoho zajímavého o letech do vesmíru a o životě kosmonautů na vesmírné stanici. Program, který pro nás lektoři hvězdárny připravili, jsme zakončili prohlídkou dalekohledu. Potěšilo nás, že děti celý program sledovaly s nadšením a zároveň prokázaly, že se mezi planetami a hvězdami jen tak neztratí.

Mgr. Šafrová, Eva Jirsáková