neděle, 21 červen 2015 17:09

Výlet 6. C do Prahy

V brzkých ranních hodinách jsme vyrazili na výlet za poznáním do našeho hlavního města, abychom toho co nejvíce viděli. A nutno podotknout, že jsme toho stihli opravdu hodně. Od hlavního vlakového nádraží jsme se přesunuli na Václavské náměstí, odtud Národní třídou směrem ke Zlaté kapličce, poté podél Vltavy až na Karlův most.

Následovala Nerudova ulice, z níž jsme se však nevydali k Pražskému hradu, nýbrž směrem na Petřín, kde jsme se ztráceli v bludišti zrcadel a následně bojovali se závratí na Petřínské rozhledně. Po krátkém odpočinku jsme pokračovali kolem Strahovského kláštera až na Hradčanské náměstí a Pražský hrad, kde jsme zhlédli výměnu hradní stráže. Následně jsme sešli po zámeckých schodech a dostali se až k břehu Vltavy, kde jsme se rozdělili o poslední zbytky svačiny s místními obyvateli – kachnami a labutěmi. Z ostrova Kampa jsme opět vystoupali na Karlův most a odtud už zpět na vlak. Cestou jsme samozřejmě nezapomněli doplňovat zásoby, na povzbuzení jsme si koupili například trdelník, který nám dodal potřebnou energii. A není se co divit, celý den jsme se totiž po Praze pohybovali pouze pěšky.

Mgr. Lucie Kubincová

Fotogalerie ZDE.