st 03 dub, 2024 -

Třídní schůzky I. a II. stupně

čtvrtek, 14 listopad 2019 13:40

30 let svobody

V úterý 12.11.2019 jsme navštívili Městskou knihovnu a Ulrichovo náměstí v Hradci Králové. Proč? Protože si myslíme, že je důležité dětem připomínat dobu nedávno minulou, dobu, kterou si pamatujeme z našeho dětství a o které víme, že podporovala nenávist, zlo a nedemokratické způsoby chování.
Knihovnice z hradecké knihovny, „vymóděné“ v dobovém oblečení, dětem přiblížily na několika stanovištích osobnosti komunistické éry i sametové revoluce a důležité historické události. Žáci si tak vyzkoušeli na vlastní kůži výslech STB, snažili se porozumět pojmům jako je cenzura, propaganda či mladí svazáci. Také jsme si zadali domácí úkol a tomuto tématu se budeme věnovat i 22. 11., kdy na naší škole proběhne projektový den.

Druhou částí našeho úterního putování do Hradce králové byla procházka na Ulrichovo náměstí, kde lidé staví papírovou zeď z krabic jako připomenutí si událostí, které se tu odehrávaly před 30 lety. Více najdete ve fotogalerii.

Mgr. Zuzana Sirotková, Mgr. Lenka Syrová