čtvrtek, 10 červen 2021 10:57

Mezinárodní den životního prostředí

5.června se slaví mezinárodní den životního prostředí. Třída 3. B společně s 5. B si o den dřív užily projektový den, který byl zaměřený na téma ekologie a životní prostředí. V první části, která byla teoretická, se seznámili s novými pojmy jako je enviromentalistika, biosféra, ekologie, ekosystém, stanoviště, potravní řetězec. Součástí projektu bylo i kolektivní výtvarné ztvárnění stromu. Skupina, která dokončila svůj výtvor a správně vyplnila pracovní list, vyběhla plnit 4 stanoviště umístěná po celém areálu školy. Děti si užily nejenom hravé učení, ale i dovádění v mlhovišti na školním dvoře. Největší odměnou za naši přípravu tohoto dne byly spokojené úsměvy na tvářích našich žáčků.

Pavlína Valentová, Eva Svatoňová