rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Přehled akcí

po 18 pro, 2023 15:30 - 17:30 -
pá 22 pro, 2023 08:00 - 12:00 -
Den na ledě

Sportovní den druhého stupně

Více info
so 10 úno, 2024 20:00 - - Jiráskovo divadlo
Ples školy

Školní ples - Fanda a jeho banda

Více info

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

pátek, 10 listopad 2023 18:42

Den jazyků

V pondělí 6. listopadu se na naší škole uskutečnil projektový den - Den jazyků, určený pro studenty 8. ročníku. Během poznávání slovanských jazyků žáci pronikli do chorvatského jazyka tradiční chorvatskou bajkou, vyzkoušeli si překlad slovinské reklamy, prozkoumali též srbštinu, kašubštinu a makedonštinu. Nenechali se nachytat zrádnými polskými i slovenskými slovíčky a na závěr si vyzkoušeli, jako správní influenceři, vytvořit story na Instagram.

 

V ruském bloku žáci cestovali po Rusku. Ve skupinách si plánovali cestu do Moskvy, Petrohradu a Transsibiřskou magistrálou z Jekatěrinburgu do Vladivostoku. Jejich úkolem bylo vyhledat útulný hotel, restauraci s chutnými ruskými pokrmy a památky, které by chtěli navštívit.

V německém bloku se žáci věnovali tradicím a kuchyni v německy mluvících zemích a seznámili se s Rakouskem, Německem a Švýcarskem. Poslechli si nejen tradiční koledy, ale i německý hiphop a zahráli si deskové hry.

Anglický blok byl věnován W. Skakespearovi, jeho osobnosti a tvorbě. Pustili jsme si společně krátký úryvek z filmu Romeo and Juliet v originále, se kterým jsme společně pracovali. Ve skupinách jsme také vytvářeli žánrově podobně laděný příběh. Dalším tématem byl Londýn. Ve skupinkách jsme společně diskutovali a generovali množství nápadů na dané téma. Následně jsme si prošli připravené pracovní listy a zhlédli krátký dokumentární film o Londýně. Nakonec jsme si probrané téma shrnuli pomocí online hry Kahoot.

Mgr. Lucie Odlová