st 03 dub, 2024 -

čt 11 dub, 2024 16:00 - 17:00 -

Třídní schůzky I. a II. stupně

pondělí, 12 srpen 2013 19:20

Prodejní výstava „Zahrada Josefa Verfla“ Na Karlovce.

O vavřinecké pouti se na Karlovce konala prodejní výstava ve jménu bývalého ředitele školy a zakladatele výstavy Mgr. Josefa Verfla. Také letos se výbor Sdružení rodičů pod vedením předsedy Libora Žáka sešel s hlavní organizátorkou výstavy paní Andreou Kmínkovou již na jaře k důkladné přípravě.

Byli kontaktováni vystavovatelé, připraven program výstavy, schéma umístění vystavovatelů ve třídách a v neposlední řadě také rozpis pořadatelských služeb. Počasí se za dobrou přípravu pořadatelům odměnilo a po oba dny bylo krásně.

Co se vystavovalo? Tradičně květiny, řemeslné výrobky, řemeslníci tu vystavovali a předváděli svá řemesla. Naprázdno nevyšli ani kaktusáři, filatelisté se zajímavými aršíky letošních novinek a některými raritami například s dopisnicí známého krtka ve vesmíru. Byli zde i prodejci svíček, přírodní kosmetiky patchworku, všem chutnala vynikající Frolíkova káva, zajímavá byla i výstavka o bydžovském Sokolu a uvedl se i nový bydžovský výrobce klíčů a zabezpečení bytů p. Charvát. Mnozí si odnesli krásné květiny, ale i rybičky do svých akvárií nebo nějakou drobnost do domácnosti či hračku.

V rámci výstavy bylo také plně přístupné „Přírodovědné centrum“ školy, kde po celé dva dny informoval návštěvníky o našich terarijních zvířátkách Mgr. Jaromír Kubelka.

Školní dvůr byl prodejci zaplněn především v neděli, kdy nám nekolidoval Kohoutovský jarmark. Po oba dny se na dvoře dalo v klidu posedět, pojíst grilovanou kýtu a svlažit hrdlo. A nejen to. V sobotu se na dvoře konalo vystoupení dřevořezbářů pana Kučery a Kužela s motorovými pilami. Jejich výrobky udivily všechny zájemce a budou ozdobou školního přírodovědného centra.

Nedělním kulturním programem výstavy bylo vystoupení novobydžovské folkové skupiny Kantoři pod vedením kapelníka Jana Filipa. Plný dvůr si s chutí poslechl písně z jejich tvorby i lidové písně různých evropských národů a koncert byl příjemnou novinkou naší výstavy.

Výstavu navštívilo cca 2700 návštěvníků dospělých i dětí. Výtěžek ze vstupného rozdělí výbor Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ na podporu sportovních, kulturních a vzdělávacích aktivit žáků školy.

Tímto také děkuji všem organizátorům z výboru SRPŠ, zúčastněným učitelům školy a paní Kmínkové za pomoc při organizaci této krásné akce.

Mgr. Ladislav Vlachý