st 03 dub, 2024 -

čt 11 dub, 2024 16:00 - 17:00 -

Třídní schůzky I. a II. stupně

čtvrtek, 14 srpen 2014 14:17

Pouťový jarmark a výstava „Zahrada Josefa Verfla“

Ten kdo ve čtvrtek a pátek projížděl ulicí Karla IV. , zjistil, že se na dvoře naší školy něco chystá. Sešli se tam zástupci SRPŠ a připravovali výstavu zaměřenou na zahradnictví a stará lidová řemesla. Výstava byla umístěna do prostor přízemí a prvního patra staré budovy a co se nevešlo, bylo v jídelně a v tělocvičně školy.

Složení vystavovatelů se trochu pozměnilo a výstava byla svojí nabídkou pestřejší. Novinkou byli letečtí modeláři, historické panenky a kočárky manželů Stuchlíkových, ukázky dravých ptáků a velice se líbilo i vtipné vystoupení novobydžovských historických šermířů s moderátorem Pavlem Musílkem. Pořadatelé nezapomněli ani na žaludky návštěvníků a jejich klobásky a maso z kýt rychle mizely, stejným poměrem i různé lahodné tekutiny. Perličkou na dortu bylo vystoupení novobydžovských Kantorů k 44. výročí jejich umělecké činnosti. Bylo vidět, že se našim folkovým muzikantům u nás líbilo, protože rádi přidali několik písní jako přídavek. Navštívily nás také delegace z družebního Brezna a rumunského Banátu. Výstavu navštívilo cca 2 200 návštěvníků, kteří si zde prohlédli umění vystavovatelů, ale i leccos odnesli, jak v podobě drobných řemeslných výrobků, tak různých květin a dřevin k výzdobě svých domů a zahrádek. Naše výstava, založená p. Josefem Verflem má již dlouho tradici a rádi bychom v ní nadále pokračovali. Děkujeme tímto výboru SRPŠ, hlavní organizátorce paní Kmínkové a městu Nový Bydžov za jejich práci a podporu.

Mgr. Ladislav Vlachý