pátek, 03 květen 2019 16:40

Přijímací řízení na střední školy 2019

V letošním roce byli naši žáci devátých ročníků velmi úspěšní. Pětina všech žáků devátých ročníků nastupuje na gymnázia. Do maturitních oborů je přijato 34 žáků, tedy 60 % devátých ročníků. Budeme mít studenty mj. na Gymnáziu J. K. Tyla, Gymnáziu Nový Bydžov, Hořickém gymnáziu, Pražské konzervatoři, SŠ veterinární, SPŠ stavební, SŠTŘ Nový Bydžov, SOŠ a SOU Vocelova, SPŠ potravinářské v Pardubicích a dalších školách.

Sedm žáků z devíti přihlášených bylo přijato na Gymnázium J. K Tyla v Hradci Králové. Dva žáci byli těsně pod čarou a v případě zájmu by tak pravděpodobně byli přijati na odvolání. Mnozí z žáků hlásících se na Gymnázium J. K. Tyla a někteří další pak byli přijati i na Gymnázium Nový Bydžov, konkrétně dvanáct žáků. V přijímacím řízení na tuto školu obsadili naši žáci prvních pět míst. Jedna žákyně pak bude studovat na Hořickém gymnáziu.

kariérový poradce
Mgr. Soňa Špičáková