rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

středa, 02 listopad 2022 10:51

Projekt zaměřený na výzkum dysgrafie

Ve dnech 31. 10. 2022 a 2. 11. 2022 se na naší škole uskutečnil projekt, který byl zaměřen na výzkum dysgrafie s názvem Výzkum pokročilých metod diagnózy a hodnocení vývojové dysgrafie založených na kvantitativní analýze online písma a kresby. Výzkum probíhá ve spolupráci se špičkovými odborníky v oboru. Paní učitelky 3. a 4. tříd vytipovaly děti s grafomotorickými obtížemi či diagnostikovanou dysgrafií a oslovily jejich rodiče. Rodiče, pokud souhlasili, vyplnili informovaný souhlas a tyto děti byly zařazeny do studie. Vlastní testování proběhlo na půdě školy, kam zavítal vyškolený pracovník výzkumného týmu, který děti mající souhlas rodičů otestoval.

Součástí výzkumu byl proces zaznamenávání písma a grafického paměťového testu prostřednictvím grafických tabletů, vyzkoušení percepcí a vyplnění jednoduchého dotazníku. Dotazník se týkal potíží spojených se psaním, které dítě vnímá. Celková doba diagnostiky trvala přibližně 90 – 120 minut. Dítě dostalo na konci drobnou motivační odměnu. Cílem projektu bylo vytvořit spolehlivý diagnostický nástroj, který by bezpečně a rychle odhalil specifickou poruchu psaného projevu. Rodičům budou na nimi poskytnuté mailové adresy po ukončení výzkumného projektu zaslány výsledky testování dětí.

Mgr. Radka Mišíková, školní speciální pedagog