neděle, 24 duben 2016 06:51

Den Země

V pátek  22. dubna se naše škola připojila k oslavě Dne Země. Pro žáky 6.a 7. tříd byl připraven lesní závod družstev, jehož trasa vedla po naučné stezce Les Chlum a okolí. Během trasy závodu na žáky čekalo sedm úkolů (např. zeměpisný kvíz, střelba ze vzduchovky na cíl nebo vyluštění tajné šifry). Závodníci si krátili čas na startu ve společnosti lesních pedagogů a sokolníka, v cíli na ně čekala paní učitelka Syrová s barevnými spreji a improvizovanou zdí.

FOTOGALERII Z LESNÍHO ZÁVODU 6. A 7. TŘÍD NALEZNETE ZDE.

VYHODNOCENÍ DNE ZEMĚ  aneb „ Kdo se bojí, nesmí do lesa!“

Greenetovci

nejlepší čas :

49 min. !!!

Nyan - kat … za nejlepší zeměpisný kvíz

1.místo

Žluťásci … za nejlepší hod granátem

1.místo

Žlutá pětka … za nejlepší luštění morseovky

Medvídci, Modrý 2

Modrý, Pampelišky

Jednorožci, Tataři

Banáni, Červená koule

Inteligenti, Kopřiváci

Žáby,Zelený, Machři, Šatochlebové

… za všechny střelené terče

1.místo

Puberťáci … za nejlepší název týmu

1.místo

Machři na konec … za statečnost :)

Žlutá čtyřka

… za péči o svého jednoho chlapce

Dementi

Kryplové

… za nejhorší zeměpisný kvíz :):)

Borci

… za tři „desítky“

Děkuji za spolupráci všem kolegům, lesním pedagogům, p. Zvolánkovi a všem soutěžícím, kteří se nebáli, bojovali, spolupracovali, smáli se, nemrzli a užili si hezký slunečný den v lese!

Mgr. Z. Sirotková

8. třídy měly v tento den jiný program. V pátek ráno se žáci z 8.C vydali pěšky do Zachrašťan. Jejich cesta vedla přes Vysočany, kde si prohlédli dřevěný kostel sv. Markéty. V Zachrašťanech si opekli buřty a vydali se zpět na cestu do Bydžova.

Třída 8.B uspořádala pro žáky 2. tříd v parku u hřbitova lesní závod s deseti zastávkami na splnění krátkého úkolu. Druháci si chvíle čekánií na start krátili dalšími aktivitami jako např. vázáním uzlů, luštěním morseovky, výrobou zvířecí masky či střelbou ze vzduchovky.

Fotogalerie ZDE.