středa, 10 prosinec 2014 15:27

Výsledky konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dnes – 10. 12. – proběhl další ročník oblastní konverzační soutěže v anglickém jazyce. Na organizaci celé soutěže se – ve spolupráci s DDM NB – podílela i naše škola. Díky skvěle graficky zpracované propagaci celé akce (veliké díky patří Mgr. Lence Syrové) se do letošního kola soutěže přihlásil rekordní počet škol z širokého okolí, a s nimi i rekordní počet zdatných angličtinářů.

Z Karlovky, Klicperky, novobydžovského šestiletého Gymnázia, Hlušic, Městce Králové, Skřivan, Smidar, Prasku, Nepolis a Chlumce nad Cidlinou dorazilo téměř neuvěřitelných 99 soutěžících. Vznikly tak tři (do počtu téměř rovnocenné) kategorie – 5. ročník / 6. + 7. ročník / 8. + 9. ročník.
Body do celkového hodnocení žáci sbírali - jako již tradičně - nejprve v testu, který se skládal z poslechu a čtení s porozuměním, a ústní konverzační části na jedno ze 3 / 6 / 11 témat.
Soutěžilo se celé dopoledne a výsledky (i anglické knížky a drobné sladkosti pro – v každé kategorii – tři nejlepší) jistě stály za to:

5. ROČNÍK
1. Jelínek Kryštof - Nepolisy
2. Skalová Anna - Karlovka
3. Málková Nikola – Chlumec nad Cidlinou
4. Málková Tereza - Karlovka

6. + 7. ROČNÍK
1. Vepřeková Zuzana - Hlušice
2. Marková Eliška - Karlovka
3. Kalová Klára – Chlumec nad Cidlinou
4. Pokrupa Lukáš - Hlušice

8. + 9. ROČNÍK
1. Hladký Jan – Městec Králové
2. Knoblochová Marianna - GNB
3. Pilc Štěpán - Klicperka
4. Roubíčková Veronika – Městec Králové

Celkové pořadí všech soutěžících naleznete v příloze článku.

Děkuji tímto všem nadšeným začínajícím i mírně pokročilým angličtinářům, přeji jim hodně úspěchu v navazujících okresních kolech a doufám, že se na ně – i mnohé další – můžeme těšit i příští rok.
Velký dík patří také všem doprovázejícím pedagogům, kteří byli tak laskavi a zasedli ve zkušebních komisích. Bez jejich pomoci by realizace celé akce nebyla možná.

Mgr. Eva Konečná

Fotogalerie ZDE.