pondělí, 08 červen 2015 18:30

Pasování prvňáčků na čtenáře

Dne 2.6. jsme se vydali do společenského sálu klubu MEKKA, kde se z našich prvňáčků měli stát oficiálně malí čtenáři. Slavnostního aktu se ujala víla Duběnka s pomocníkem skřítkem Knihomílkem. Všichni však nejdříve museli ukázat, že umí číst a poté byli slavnostně pasováni na opravdové čtenáře. Každý žák musel slíbit, že knihy nebude ničit, bude se o ně pěkně starat a přátelství s knihou ho bude provázet celým životem.

Děti dostaly nádhernou knížku básniček a také svoji první průkazku do knihovny, kterou bezplatně můžou využívat do konce tohoto roku. Po samotném pasování děti navštívily knihovnu, kde si již půjčily svoji první knížku. Přejeme jim, aby se jim čtení zalíbilo a do knihovny rády chodily.

Soňa Firbacherová, Irena Tobolková