pá 25 zář, 2020 -
Dopravní výchova Besip

Výuka na dopravním hřišti ve spolupráci s DDM. Určeno pro 5.A.

po 28 zář, 2020 - Hejnice
Škola v přírodě 5.A

Škola v přírodě v ekologickém středisku Střevlík Hejnice.

st 30 zář, 2020 - Úřad práce Hradec Králové
Návštěva Úřadu práce v HK

Program Volba povolání pro žáky 9.A.

po 05 říj, 2020 - Úřad práce v Hradci Králové
Návštěva Úřadu práce

Program Volba povolání pro žáky 9.C.

čt 15 říj, 2020 - Venturka
Výzva 72 hodin

Dobrovolnická akce zaměřená na úklid naučné stezky Les Chlum a okolí.

út 20 říj, 2020 10:00 - - Jiráskovo divadlo
Film V síti

Projekce filmu V síti pro žáky 5. - 9. tříd.

čt 29 říj, 2020 -
pá 30 říj, 2020 -
středa, 02 září 2015 19:20

Projekt Judo do škol

Sportovní třídy, nově se otevírající na ZŠ Nový Bydžov, Karla IV., jsou součástí oddílu SKP Judo Nový Bydžov, který zřizuje Český svaz juda. Oddíl SKP Judo Nový Bydžov byl vybrán mezi 17 sportovních tříd juda v České republice. Sportovní třídy se zaměřením na judo budou otevírány vždy v 6.ročníku (od školního roku 2015/2016).

Žáci 1. – 5. tříd budou připravováni v oddílu SKP Judo Nový Bydžov (přihlášky přijímá DDM Nový Bydžov).
Správný chod sportovních tříd garantuje Českému svazu juda Sportovní klub SKP Judo Nový Bydžov vedený profesionální trenérem Jaroslavem Hnátem. Výuka směřuje k všestrannému rozvoji duševní i fyzické stránky dítěte. Rozmanitou nabídkou sportovních aktivit je předcházeno předčasné specializaci.

VÝUKA
• v plném rozsahu Školního vzdělávacího programu Spektrální Karlovka (viz www.karlovka.cz)
• 4. – 6. třídy: sportovní výcvikové tábory (podzim)
• 8. – 9. třídy: výcvikový tábor na běžkách (zima)
• 7. – 9. třídy: výcvikový tábor judo (léto)
• 6. – 9. třídy (výběrově): výcvikové tábory - kondice + judo

AKTIVITY TV A SPORTOVNÍ PŘÍPRAVY:
• specializace na judo
• rozvoj kondiční přípravy judisty - sprinty, běhy na střední a dlouhé tratě, překážkové (opičí) dráhy.
• základy gymnastiky, běžeckého lyžování
• sportovní hry - basketbal, volejbal, házená, florbal, kopaná, softball, ultimate a mnoho dalších netradičních a drobných sportovních her v tělocvičně, na hřišti i v přírodě
• plavání
• sauna

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ ŠKOLY:
• 10 x 11 m tělocvična (dojo) v DDM vybavená kvalitními a odpruženými tatami (žíněnkami).
• 2 malé tělocvičny (ZŠ Městec Králové – vybavena tatami, ZŠ Prasek puzzle tatami).
• venkovní hřiště u tělocvičny v objektu DDM.
• 2 posilovny (malá posilovna přímo v doju, Retro Gym Nový Bydžov)
• dva žebříky na rozvíjení rychlosti
• veškeré náčiní na kruhový trénink

NA SPORTOVNÍ TŘÍDY NAVAZUJÍ:
• regionální výběry žáků
• sportovní gymnázia
• sportovní centra mládeže

Více z této kategorie: Projekt Judo do škol »