pátek, 12 říjen 2018 07:06

Den otevřených dveří na Karlovce

Atmosféru a vůni první republiky i důležité historické milníky mohli okusit návštěvníci Karlovky v sobotu 6. října 2018 na Dni otevřených dveří s podtitulem „Osmičkové století“. Během slunečného dopoledne příznivci školy zhlédli hudebně dramatická vystoupení dětí a vyzkoušeli si pouliční hry našich dědečků a babiček. Ti nejmenší našli zábavu v rukodělných dílničkách nebo si odnesli vlastní fotografii v prvorepublikovém stylu.
Uvnitř školy probíhaly prezentace projektů vytvořené žáky 2. stupně, které mapovaly nejdůležitější události našich dějin. Všichni jsme si mohli připomenout lidové tradice a zavzpomínat na své dětství strávené ve školních lavicích díky výstavě „Škola včera i dnes“. Příjemnou atmosféru podpořily dobová kavárna s lahodnými zákusky, tradiční pekařské výrobky i výborné klobásky. Program také zpestřili stylově oblečení cyklisté.
Za početnou návštěvnost a příjemné dopoledne děkují všichni účinkující a kolektiv učitelů ZŠ Karla IV.