rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

čtvrtek, 08 červen 2023 13:55

Polytechnika a digitalizace v projektovém vyučování

Ve školním roce 2022/2023 se naše škola zapojila do projektu Polytechnika a digitalizace v projektovém vyučování.  Cílem projektu je motivovat žáky k zájmu o polytechnické vzdělávání, podporovat manuální zručnost, posílit zájem o řemeslo, rozvíjet technické myšlení a ICT dovednosti. Projekt souvisí rovněž s výukou "nové informatiky", kterou škola vyučuje podle upraveného ŠVP pd září tohoto školního roku. Zároveň máme možnost využít nově vybudované prostory školních dílen.

 

V letošním roce byly uspořádány dvoje řemeslné dílny pro žáky 4.A a 4.B. První řemeslné dílny byly tematicky zaměřeny na stavbu modelů dopravních prostředků z dřeěvných špachtlí. Během druhých řemeslných dílen žáci vyráběli ptačí budky a hmyzí domky. Využili modulové stavbnice, pracovali dle návodu s připravenou sadou materiálu.

V rámci výuky informatiky se vyučující seznámili s robotickou stavebnicí Lego Spike. Žáci 9. tříd připravili pro žáky 5.A a 5.B projekty do výuky informatiky. Sestavili jednoduché návody pro práci skupin, ve kterých mladší žáci sestavovali předem stanovené roboty. Rovnež dopomohli s nastavením programovacího prostředí a yvsvětlením základů blokového programování.

 

Projekt je podpořen z dotačního programu Královéhradeckého kraje - Rozvoj podmínek pro vzdělávání - Inovace ve vzdělávání. Z dotace KHK byly nakoupeny robotické stavebnice, pracovní náčiní a materiál pro výrobu ptačích budek.

 

logo colour pantone

Více z této kategorie: Hledáme nejlepší motiv »