Informační systém školy  baka2oom  HTTPS přístup

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
středa, 21 listopad 2018 21:47

3. místo v soutěži Talenty pro firmy

V rámci velké výstavy středních škol a zaměstnavatelů konané ve dnech 16-17. 11. 2018 v kulturním centru ALDIS Hradec Králové uskutečnil v pátek 16. listopadu opět její pořadatel Krajská hospodářská komora i soutěž pod názvem „Talenty pro firmy – T profi 2018“. Soutěž je zaměřena na technickou tvorbu se stavebnicí Merkur a jednotlivé šestičlenné soutěžní týmy tvoří vždy 3 žáci příslušné střední školy a 3 žáci spolupracující základní školy. Gestorem je vždy zástupce příslušného profesního partnera školy, který tým spolu s pedagogem střední školy doprovází.

Letošního ročníku se zúčastnilo sedm soutěžních týmů, šest českých a jeden polský. Těchto sedm soupeřů dostalo základní technický úkol, který jim naordinoval pan Hradecký, jeden z tvůrců filozofie a koncepce stavebnice MERKUR. Tým z Nového Bydžova pod vedením Mgr. Petra Motyčky, učitele technických předmětů SŠTŘ Nový Bydžov tvořili žáci ZŠ Karla IV. Nový Bydžov Matyáš Klapka, Jan Jakubecz a Jan Plch, SŠ technickou a řemeslnou zastupovali žáci 2. ročníku oboru Dopravní prostředky Filip Bajora, Jaroslav Šulc a Václav Štěp. Družstvo nakonec skončilo na výborném třetím místě za SPŠ Hradební Hradec Králové a SŠ řemeslnou Jaroměř, což potěšilo i Jiřího Drašara, jednatele společnosti TRANSLOGISTIC Nová Paka, která je výrazným smluvním partnerem SŠTŘ. Petr Motyčka, vedoucí týmu: „Považuji třetí místo za úspěch. Zadaný model byl poměrně těžký a složitý, tvořili jsme lanovku POMA s pohybem pomocí elektromotorů. Celkově byl výrobek hodnocen pomocí 29 kritérii, například se hodnotil pohyb jednotlivých součástí a měření důležitých veličin, otáček, vůle a celkové přesnosti. Hodnotící komisi tvořil pan Hradecký a zástupci Krajské hospodářské komory. Osobně si vysoce vážím přístupu všech členů týmu a způsobu propojení obou škol, které družstvo vytvořily“.

Ekoplacka

Akce školy

út 13 lis, 2018 16:00 - 20:00
Třídní schůzky
so 22 pro, 2018 07:00 - 20:00
Vánoční prázdniny

Kontakt

 

ZŠ Nový Bydžov

Karla IV. 209, 504 01 Nový Bydžov
IČO: 62690957 | DIČ: CZ62690957

Tel.: 495 490 330
Email: info@karlovka.cz 

Datová schránka: kztmqbs

kontakt  obálka1

Spolupracují s námi

vos-sos  tereza

gymnazium-novy-bydzov  sstr  eo servis

novy-bydzov

jeraby-malina

knihovna

ap-tour

ekokom

sever-logo-nove-male

fotovalenta

 

 

Logo s www 

logo zdrava lahev

 logo ms mt 2 cele